Report ze zápasu OLO vs. BEN (2:1)

(1:1, 1:0, 0:0)

HC Benátky nad Jizerou

Klání už od začátku nabralo parametry vyřazovacích bojů. Úvod střetnutí patřil domácím Hanákům, kteří na soupeře od řeky Jizery doslova vlétli, neboť už v první minutě pálil do připraveného Vošvrdy Selingr. O čtyři minuty později zazněla po sražené Nedbálkově střele tyč benátecké brány.

Na první gól v letošním play-off ale domácí fanoušci dlouho nečekali. V páté minutě po nahození Lhotského tečoval kotouč za záda Vošvrdy Jiří Dopita, a proměnil tak hru v početní výhodě.

Benátečtí na úvodní branku domácích zareagovali zvýšenou aktivitou, v sedmé minutě zahodil vyloženou příležitost Skořepa. Středočeši však v polovině první třetiny skóre srovnali díky dorážce Víta Jonáka. Hra ve zbytku úvodní části byla kouskována častými vyloučeními, která ale oba týmy nedokázaly zužitkovat.

I v prostřední části duelu viděla olomoucká plecharéna gól. Ve 22. minutě Mora podruhé využila přesilovku, když se z těžké pozice přesně trefil Petr Haluza. Zanedlouho mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale Kucsera ani Kucharczyk své šance neproměnili.

Poté se ale odehrálo velké drama před hanáckou bránou. Benátky měly k dispozici téměř stovteřinovou přesilovku pět na tři, navíc domácí obránce hrál značnou chvíli bez hole. Středočeši si vytvořili slibné příležitosti, ale Olomoucké podržel v klíčových momentech brankář Žigárdy.

Ve třetí třetině opět začali aktivně Kohouti, Haluza ani Pekr však Vošvrdu nepřekonali. Velkou šanci měl poté opět Haluza, který vypálil tvrdý projektil nad benáteckou branku. Hostující gólman držel svůj tým nad vodou, když o pár minut později vychytal sérii olomouckých příležitostí.

Šance na vstřelení branky však měli i svěřenci Milana Černého. Jaroměřský vyslal tvrdou ránu na připraveného Žigárdyho, který zneškodnil i následnou dorážku.

Závěrečná část střetnutí gól nepřinesla, a tak Olomouc zvítězila v prvním čtvrtfinálovém utkání proti Benátkám nad Jizerou nejtěsnějším rozdílem. Druhý zápas se hraje v úterý od 18 hodin opět v olomoucké plecharéně.

Videosestřih

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Začali jsme nervózně, byla tam spousta nepřesností. Kluci ale bojovali od začátku od konce. Dobře jsme sehráli posledních deset minut, kdy jsme Benátky nepustili do šance. To byl rozhodující moment spolu s oslabením pět na tři. Neřekl bych ale, že by rozhodčí měli nějaký přísnější metr.