Report ze zápasu OLO vs. SPA (0:4)

0:4

(0:0, 0:3, 0:1)

HC Sparta Praha

Kohouti vstoupili do zápasu aktivně. Již v první minutě to na Machovského dvakrát zkoušel Kolouch, ale v obou případech přestřelil. Na druhé straně se blýskl Konrád po ráně Poláška. Olomouckým se poté naskytla obrovská příležitost, jelikož se před sparťanským brankářem strhla mela, po které se k odraženému puku dostal Švrček, nicméně ochránce hostující svatyně, i když s velkou dávkou štěstí, svoji úlohu splnil a černý nesmysl za svá záda nepustil. Hanáci dostali během první dvacetiminutovky taktéž dvě možnosti přesilové hry, ze kterých ovšem gól nepadl. Před samotným závěrem měla velkou šanci i Sparta, ale Ďalogovu střelu dokázal Konrád zneškodnit. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny měl velkou možnost strhnout vedení na stranu Kohoutů Hecl, na hostujícího gólmana ovšem nadvakrát nevyzrál. Stejně tak dopadl i Dujsík, jehož rána skončila na Machovského vyrážečce. Poté se stala ne úplně obvyklá věc, kdy Smejkal dostal více dvouminutových trestů za sebou. Ovšem místo toho, aby Hanáci tuto dlouhou přesilovku využili, stal se pravý opak. Hosté vstřelili gól v oslabení, a to dokonce dvakrát. O obě trefy se postaral David Tomášek. Olomoučtí poté obstřelovali Machovského ze všech stran, ale snížit se jim nepodařilo. Naopak Sparta dostala poprvé v zápase možnost přesilové hry, ze které zvýšila svůj náskok již na 0:3 díky trefě Michala Řepíka. To už bylo na Branislava Konráda příliš a do branky tak šel Jan Lukáš. Velkou příležitost snížit měl Tomeček, nicméně Machovský byl opět pozorný. Kohouti tedy museli před třetí částí dohánět tříbrankové manko.

Na začátku poslední periody se Kohoutům podařilo přestát oslabení, které si s sebou odnesli z prostřední třetiny. Bylo to i lehce se štěstím, jelikož Řepíkova rána zazvonila o tyč Lukášovy branky. Poté se Sparťané dvakrát dostali do přečíslení tří proti jednomu. Poprvé to hostům nevyšlo, nicméně podruhé ano. Prosadil se Matůš Sukeľ, a bylo to o již o čtyři branky. Za Kohouty měl možnost snížit Ondrušek po sražené střele, jež byla pro Machovského velmi nepříjemná. Gól z toho ovšem nebyl, a tak si Sparta po vítězství 0:4 odváží z Hané všechny tři body.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „V první třetině jsme začali dobře, měli jsme pohyb a šance. Čtyřminutová přesilovka nám ovšem prohrála zápas. Za stavu 0:1 jsme udělali obrovskou chybu, když jsme nedostoupili hráče. Poté jsme se už do utkání nedostali. S výsledkem určitě spokojeni nejsme a musíme se do dalšího zápasu zlepšit."