Report ze zápasu HKM vs. OLO (3:4)

Mountfield HK

3:4

(1:1, 1:3, 1:0)

Utkání začalo pěkně zostra – hned ve druhé minutě byla na ledě k vidění bitka! Zapojil se do ní hradecký Šalda a olomoucký útočník Jan Káňa. Oba hráči vyfasovali trest 2+2, Káňa navíc dostal dvě minuty za krosček a Lvi měli k dispozici přesilovku. Tu dokázali po necelých dvaceti vteřinách využít, Lukáš Cingel využil křižné přihrávky Lva a z vrcholku pravého kruhu prostřelil Lukáše.

Hanáci na sebe s vyrovnáním nenechali dlouho čekat. V přesilové hře se sice prosadit nedokázali, ačkoli David Škůrek neúnavně ostřeloval soupeřovu bránu. Krátce poté, co hradecká hráč naskočil na led, však jednu ze Škůrkových střel tečoval do brány Lukáš Nahodil a začínalo se zase od začátku. O chvíli později se v dobré šanci ocitl Olesz, který se vydal na útočný výlet po levém křídle. Jeho ránu však Mazanec skryl ve svém náručí. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Kelly Klíma, jehož tutovku lapil Jan Lukáš. V první třetině už další gól nepadl, blízko k němu byl Ostřížek, jeho střelu však vyrazil Mazanec parádním zákrokem vyrážečkou.

Na začátku druhého dějství se Hanáci dostali do dvou zajímavých šancí. Nejprve se tvrdou bombou z pravého kruhu prezentoval Jan Káňa, po něm vyslal nepříjemnou střelu na lapačku Nahodil. V obou případech ale zasáhl Mazanec. Hanáky trochu zbrzdilo oslabení, ačkoli i v něm dokázali ohrozit Mazancovu bránu, hradecký brankář nicméně svůj tým stále držel nad vodou. Blízko gólu byl Petr Kolouch, na jeho střelu Mazanec sice nedokázal reagovat, kotouč se však odrazil od brankové konstrukce.

Ve 28. minutě se Hanáci po velké hrubce hradecké obrany dostali do přečíslení dva na nikoho. Tomáš Gřeš šikovně posunul kotouč na Viléma Buriana a Hanáci se zaslouženě dostali do vedení. Domácí však stihli bleskově vyrovnat – ani ne minutu po Buranově střele vyslal na Lukáše tvrdou střelu Radovan Pavlík, kotouč olomouckému brankáři propadl mezi betony a za brankovou čáru ho dotlačil Richard Nedomlel.

Kohouti si ale svůj náskok nehodlali nechat vzít tak snadno. O pár chvil později si do předbrankového prostoru najel Lukáš Nahodil a poslal domácí opět do vedení. Série chyb obrany Mountfieldu ale pokračovala dál – ve 31. minutě nechala nehlídaného Jana Knotka před Mazancem a olomoucký forvard zvýšil na 2:4. Lvi měli v druhé polovině druhé dvacetiminutovky tři dobré šance, žádná se jim však nepodařila přetavit v gólový úspěch. Nejblíže snížení měl při přečíslení dva na jednoho Jordan Perret, kanadský hokejista ale mířil nepřesně.

Ve třetím dějství už po dvaceti vteřinách hry prověřil pozornost Lukáše Lev, olomoucký brankář proti němu zakročil lapačkou. O pár minut později musel brankář Olomouce povolat svou lapačku do akce podruhé, tentokrát proti Šaldově střele z úhlu. Ve 46. minutě se tváří tvář Lukášovi ocitl Perret, prvně jmenovaný však včas sklapl betony proti střele po ledě. Hradecké ale tento neúspěch nemusel mrzet dlouho - Lukáš Cingel ujel ve vlastním oslabení a snížil na 3:4.

Po pasáži, v níž měl navrch domácí celek, se do nějakých šancí opět dostali také Olomoučtí. Knotek svou ránu namířil pouze na Mazancův hrudník a Klimkovi znepříjemnil zakončení Pilař, který se tak tak stihl vrátit. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby si domácí trenér Vladimír Růžička vzal oddechový čas a po jeho skončení zůstal Marek Mazanec na střídačce. Zápas byl dramatický až do posledních chvil – 17 vteřin před koncem se domácí dostali do přesilové hry 6 na 3, k vyrovnání to však nevedlo.