Report ze zápasu OLO vs. VIT (2:0)

2:0

(1:0, 1:0, 0:0)

Ve 3. minutě se skvělým zákrokem blýskl gólman domácích Lukáš. Solovjov obdržel během početní výhody puk na modrou čáru od Svačiny, a dělovou ranou prověřil jeho lapačku. Ve 4. minutě mohla hrát přesilovou hru také Olomouc, ale Káňa předvedl nádherné gesto fair play. Sám zajel za rozhodčími, a řekl jim, že se o faul nejednalo. V 6. minutě vyslal na druhé straně kluziště střelu zápěstím Dujsík, jenže Stezka byl na svém místě. V 9. minutě prověřil Krejčí v přesilovce Stezkovy reflexy z levého kruhu. Ostravský brankář ale gól nepřipustil. Ve 13. minutě vybídl Nahodil přihrávkou Tomečka, který vypálil dělovku. Stezka ale gumový projektil vyrazil do horní sítě. Ve 14. minutě se červenobílí ujali vedení 1:0. A autorem úvodní branky nebyl nikdo jiný než David Krejčí. Hvězda Mory střílela z té samé pozice jako v prvním případě, ovšem nyní s úspěšným zakončením.

Ve 21. minutě se v útočném pásmu Vítkovic dostal k puku Polák, který ihned střílel. Trefil ale pouze hruď Lukáše. Dvě minuty nato se do šance dostal Klimek. Ex-ostravský forvard pálil příklepem od modré, nicméně Stezka opět pokryl střelu lapačkou. Ve 26. minutě to od modré zkoušel pro změnu Rašner. Gólman hostů ale situaci zvládl. Krejčí měl ve 27. minutě na holi druhý gól v zápase, když vyslal nebezpečnou střelu z pravé strany. Stezka ale střelecký pokus zneškodnil. V následujících momentech ostravští hokejisté ve své hře přitvrdili. Nejdříve Koch tvrdě sestřelil Tomečka, za což trest ještě nepadl. O několik momentů později ale rozjetý Polák poslal Rašnera na mantinel, a to už sudí ocenili pětiminutovým trestem do konce utkání. Ve 39. minutě navýšili Olomoučtí vedení. Nepřesnou přihrávku za vítkovickou brankou potrestal Jan Káňa, který zvýšil na 2:0 trefou do levé šibenice.

Ve 44. minutě Škůrek bojoval u mantinelu o kotouč s Bondrou. Úspěšnější byl modrobílý hráč, který následně vypálil. Lukáš si ale se střelou poradil, a snížení stavu se tak nekonalo. Ve 47. minutě otestoval Lukášův postřeh Dej od modré čáry, ale olomoucký strážce klece puk pokryl. O minutu později se ve skvělé příležitosti ocitl Burian, který ujel, a pohotovou střelou z levého kruhu zaměstnal Stezku. Třetí gól v utkání z toho ale nebyl. V 51. minutě si Illéš objel branku, a střelou z otočky zakončil. Lukáš ale stihl včas zareagovat. V 54. minutě se o slovo přihlásil mladík Groch. Jeho pokus z pravého kruhu ale Stezka zalehl. V 56. minutě tečoval Solovjovovu střelu Marosz, ale kus černé gumy proskočil těsně vedle hanácké svatyně. V 59. minutě měl snížení na hokejce Fridrich, ovšem Lukáš schoval touš do lapačky. Ostravané si v závěru vytvořili tlak, ale gól z toho nepadl, a Mora si tak připsala tři body za výhru 2:0.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): ,,Čekali jsme těžkého a houževnatého soupeře, který výborně brání. To se ukázalo jako pravdivé. Ten zápas byl vyrovnaný, bojovný. Myslím si, že na obou stranách byl dostatek osobních soubojů i dobré bruslení. My jsme vstřelili v první třetině gól z přesilové hry, a od toho jsme se odrazili. Myslím si, že jsme dnes velice dobře bránili. To, co nám v minulých duelech nešlo, ta obranná hra jako celek, tak dnes jsme hráli velice dobře do obrany a soupeře jsme nepouštěli do přečíslení."