Report ze zápasu OLO vs. LIB (0:2)

0:2

(0:1, 0:1, 0:0 )

Bílí Tygři Liberec

Hosté začali mírným tlakem. Hned na konci úvodní minuty se k zakončení z blízkosti dostal Radan Lenc, ale Konrádovu bránu o kousek minul. Olomoučtí hokejisté sice záhy vybojovali přesilovku, nicméně v ní rychle inkasovali. Jaroslav Vlach s Radovanem Pavlíkem ujeli na Branislava Konráda a druhý jmenovaný jej po rychlé souhře překonal. Domácí se sice často tlačili do útočného pásma, ale obrana libereckých hokejistů odolávala. Ke střelám od modré čáry se poté zadáci Bílých Tygrů několikrát dostali, ale pozorný Konrád se svými zákroky problémy neměl.

Na konci 12. minuty se do zajímavé pozice na vrcholu levého kruhu dostal Tomáš Valenta, ovšem jeho tvrdá rána skončila na levém betonu brankáře Jaroslava Pavelky. O chvíli později ale ukázal svou šikovnost na druhé straně Jiří Průžek, který olomouckou bránu jen o pár centimetrů minul. Necelých pět minut před koncem úvodní periody hosté nebezpečně zakombinovali. Po střele Ladislava Šmída vznikl před Konrádovou bránou závar, po kterém se poprvé v utkání vylučovalo na domácí straně. Liberec ale přesilovku nevyužil, a proto se šlo do kabin za stavu 0:1 pro hosty.

První střelecký pokus ve druhé části vyslal Lukáš Kucsera, ovšem jeho rána se neujala. Hanáci se snažili tlačit před bránu svého soupeře, ale často naráželi na kvalitní obranný val hokejistů v bílých dresech. V rozmezí 26. až 30. minuty hráli Kohouti dvě oslabení, v obou případech ale jednobrankové manko ustrážili. Zřejmě největší šanci domácího celku ve druhé třetině měl na hokejce Jan Bambula. Po jeho vytočení se v předbrankovém prostoru uvolnil Jan Knotek, ale ani on recept na Jaroslava Pavelku nenašel.

Necelou minutu po Knotkově šanci hosté trestali. Hanáci sice nějakou dobu tahali za delší konec provazu, ale trefa Jaroslava Vlacha poslala hosty do větší euforie. V závěrečné části druhé třetiny se hra přenášela z jedné strany na druhou, ale vyloženější příležitost už nepřišla.

Ve třetí třetině hrála Olomouc přesilovku, ale hosté stále zlobili. Jaroslav Vlach vyslal ve vlastním oslabení velice ostrou střelu z nápřahu. V poslední sekundě přesilovky vystřelil Jan Švrček, Pavelka ale ramenem vyrazil. Ve 47. minutě mohl Liberec vstřelit další branku. Adam Musil se ale prosadit nedokázal, neboť Branislav Konrád vytáhl skvělý rozklek. Kohouti se záhy zásluhou Matěje Pekra dostali do tlaku a následně si i vybojovali přesilovku. Ve druhé minutě početní výhody si Olomouc vytvořila palebnou pozici, ale ani tentokrát z toho gól nebyl.

Kvůli prohřešku příliš mnoha hráčů na ledě si necelých osm minut před koncem třetí třetiny zahráli přesilovku i Liberečtí. Po přihrávce Tomáše Rachůnka se k zakončení protlačil Radan Lenc, ale svatyni Hanáků trefit nedokázal. Hned po skončení oslabení měli velkou šanci domácí. Jan Káňa nabil Lukáši Nahodilovi, který ovšem přesný nebyl. Olomoučtí trenéři se pokusili s vývojem zápasu ještě něco udělat, a proto více než tři minuty před závěrečnou sirénou poslali šestého hráče do pole. Kohouti se tlačili za vstřelením branky, ale Jaroslav Pavelka v posledním předvánočním utkání neinkasoval.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Pro mě osobně je dnešní zápas velké zklamání. Nejen z výsledku, ale také z výkonu, který byl po všech stránkách špatný. Já jsem tam neviděl nic pozitivního. Nedokázali jsme navázat na výkony z minulých utkání a zaslouženě jsme prohráli. Soupeř vyhrál zaslouženě.