Report ze zápasu HKR vs. OLO (0:1)

Královští lvi Hradec Králové

(0:0, 0:1, 0:0)

Olomoučtí do utkání nastoupili s pozměněnou sestavou. Radim Kucharczyk obdržel od disciplinární komise jednozápasový trest za nedovolený zákrok na Davida Roupce, na jeho místě jej tak zastoupil junior Dominik Novotný, pro kterého to byl premiérový start za áčko. Útočníka Lukáše Králíka nahradil další mladík Oldřich Heža. První strat v sérii zaznamenal také obránce David Škůrek.

Utkání začalo velmi opatrně, na obou týmech bylo vidět, že nechtějí zbytečně chybovat. Do první vážnější příležitosti se dostali Královští lvi, Brož totiž tečoval střelu Čáp a puk se otřel o boční konstrukci branky. O chvilku později se před domácím brankářem zjevil Zbyněk Hampl, z bezprostřední blízkosti ale neuspěl.

Obě mužstva si v průběhu první dvacetiminutovky vyzkoušeli početní výhodu, diváci však branku neviděli. Dobrou příležitosti měl Šimon Macháň, avšak v klíčovém momentě mu sjel kotouč z čepele hole. Z následného protiútoku chtěla zahrozit i Mora, ale také neuspěla.

Aktéři tohoto střetnutí si nedali ani kus volného prostoru, k vidění byla hra nahoru a dolů. V samém závěru ještě musel Luňák zasahovat proti střele Koloucha, skóre se ale neměnilo.

Prostřední část hry začala podobně jako první dvacetiminutovka. Hrálo se sice ve strhujícím tempu, ale bez vyložených příležitostí. Menší olomoucký nápor završila rána z hole Romana Ráce, tu Luňák vykopl betonem.

V následujících minutách měli Královéhradečtí k dispozici dvě přesilové hry, v obou případech dokázali svého soka zmáčknout a vypracovat si příležitost. Zajímavě pálil David Švagrovský, Libor Kašík byl ale na svém místě. Kromě toho nic zajímavého velmi vyrovnaný průběh hry nepřinesl.

Tedy až do konce druhé třetiny. Už se totiž zdálo, že se do kabin půjde opět za bezbrankového stavu, jenže Olomoučtí se dostali zničehonic do vedení. Filip Luňák vyjel mimo svoji branku a Roman Kadela lehce nahodil na domácí branku puk, který chtěl domácí strážce svatyně chytit do lapačky, místo toho si ale černou pryž srazil do své svatyně.

Královští lvi se museli v úvodu třetí periody bránit ve čtyřech, přesto se na útočnou štaci vydal Luděk Brož, v útočném pásmu už ale neměl dostatek sil na zakončení. O pár okamžiků později se mohl prosadit Miroslav Třetina, ale z nadějné pozice prosto mezi třemi tyčemi netrefil.

Hanáci se více a více začali soustředit na ubránění výsledku, čímž se domácí tým dostával více do tlaku. K další dělovce se dostal Patrik Moskal, po které Kašíkovi vypadl puk z lapačky, nikdo z domácích ale nestihl zakončit. Východočeský nápor začal gradovat posledních pět minut.

Zřejmě největší šanci utkání měl kapitán Michal Tvrdík, jenž však nedokázal překonat fantastického Kašíka, jenž předvedl výtečný zákrok. O chvilku později nevyšlo ani nahození Brože a čas domácím na vyrovnání se krátil.

Královští lvi zkusili v samém závěru hru bez brankáře, v ní si vypracovali další dvě vyložené šance. Nejprve neuspěl opět Třetina, poté kotouč poskakoval na brankové čáře, ale opět úřadoval Libor Kašík, který tak uhájil jednobrankové vítězství Olomouce a posunul ji do semifinále. Hradeckým naopak sezón skončila.

OHLASY

Jiří Kučera (Královští lvi Hradec Králové): První dvě třetiny byly z obou stran opravdu opatrné, nikdo nechtěl riskovat, hrálo se především ve středním pásmu. Bohužel jsme v závěru druhé třetiny dostali gól. Ve třetí části jsme si dovolili víc a myslím, že jsme hráli dobře. Vytvořili jsme si šance, dvakrát do prázdné brány, ale štěstí nám chybělo. Olomouci k vítězství v sérii blahopřeju.