Report ze zápasu OLO vs. ZLN (3:0)

3:0

(0:0, 0:0, 3:0)

PSG Berani Zlín

Úvodní dějství zápasu toho mnoho nepřineslo, nabídlo pouze dvě zajímavé minuty, v nichž oba celky dokázaly nebezpečně zahrozit. V polovině třetiny Gago vybojoval kotouč za domácí klecí, poté ho předložil do pozice mezi kruhy Kuncekovi, který měl šanci otevřít gólový účet duelu. Jeho střela však nepronikla do olomoucké branky.

O chvíli později mohli v přečíslení dvou proti jednomu skórovat Hanáci. Urban v něm předložil kotouč Horákovi, jehož ale výborně vychytal Ling.

V prostřední části si zlínští hokejisté dokázali vytvořit mnohem více vyloženějších šancí než jejich protivník, přesto i tato dvacetiminutovka gól nepřinesla. Neujala se tak třeba povedená hostující souhra při hře čtyř proti čtyřem, kdy Stiks u brankoviště mohl doklepnout kotouč do odkryté klece, ale tu nakonec netrefil.

O střetnutí nakonec rozhodla až závěrečná třetina. V ní sice začali Ševci náporem, branku však dokázali vstřelit domácí. Podlahovu střelu z pravé strany odrazil Ling jen kousek před sebe, odkud puk nasměroval mezi tři tyče Jiří Horák. O pár minut později Mora vedla o dvě trefy, ze samostatného nájezdu překonal zlínského brankáře Vojtěch Krejčiřík.

Definitivní gólovou tečku za utkáním udělal chvíli před koncem střelou do prázdné brány Jan Štefka. Olomouc zvítězila nad Zlínem 3:0.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Po většinu utkání byl soupeř lepší. O výsledku zápasu ale rozhodla slušná defenziva, výborný brankář a hbitost v koncovce v posledních deseti minutách. Měli jsme také trochu štěstí, ale to k hokeji patří.