Report ze zápasu KVA vs. OLO (2:3)

HC Energie Karlovy Vary

2:3p

(1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

V úvodních minutách našel Adam Rutar připraveného Jana Bambulu na levém kruhu, rána z první olomouckého oblíbence trefila pouze připraveného Vladislava Habala. Na druhé straně zahrozil Jan Hladonik, který zakončoval do zcela odkryté klece, Branislav Konrád proti jeho pokusu na poslední chvíli vytáhl beton. Na začátku třetí minuty byl pas Jana Knotka zblokován přesně na hokejku Filipa Koffera, jenž ze slotu pohotovou střelou vymetl růžek svatyně hostů.

Následné nahození Tomáše Rachůnka vypadlo olomouckému brankáři z lapačky, rychle se ke gólmanovi Mory sjeli karlovarští hráči, nicméně jejich dorážky nebyly úspěšné. O vyrovnání se mohl postarat Lukáš Kucsera, jeho bekhendový blafák ovšem gólman domácích vytěsnil. Vzápětí se po pravé straně vydal do rychlého protiútoku Jakub Navrátil, Vladislavu Habalovi musela pomoci až branková konstrukce. Do výborné příležitosti sjel Jakub Orsava, přihrávka ze středu ho však jen těsně minula. Hned nato Pavel Musil našel osamoceného Davida Škůrka před klecí, proti jeho střele do prázdné brány vytáhl strážce karlovarské svatyně fantastický zákrok.

Do druhé části hry vstoupily lépe Karlovy Vary. Nejprve Jan Hladonik postrčil puk na Tomáše Rachůnka, ten z bezprostřední blízkosti Konráda nepřekonal. Poté se na pravé straně rozjel Daniel Kružík, jenomže jeho rána švihem orazítkovala pouze protější tyč. Neproměněné šance ale oba forvardy Energie nemusely dlouho mrzet, protože se Vít Jiskra v 25. minutě protáhl kolem Jiřího Ondruška a přesně zakončil pod horní víko.

Na konci prostřední dvacetiminutovky se Jan Švrček po opuštění trestné lavice vydal do úniku, zakončit se mu však nepovedlo. Následně se ke střele propracovali Silvester Kusko a Jan Bambula, ani jeden z levého kruhu kotouč za Habalova záda nedopravil. Nebezpečnou pumelici od modré vyslal Jiří Ondrušek, gólman domácích i přes zacloněný výhled dokázal jeho nahození schovat do lapačky.

Ve třetí třetině se do brejku vydal Vít Jiskra, vypálil jen těsně vedle. Na druhé straně vybojoval kotouč pro Bambulu Lukáš Klimek, útočník s číslem 72 na dresu si objel karlovarskou svatyni a zakončil k bližší tyči, tam se ovšem obětavě natáhl obránce domácích a malou mezírku vytěsnil.

V čase 45:23 se Hanáci konečně také zaradovali. Rána Pavla Musila z levého kruhu se odrazila do brankoviště příhodně pro Jana Káňu, jenž hrací předmět už jen pohodlně doklepl do sítě. Za pouhých 22 vteřin vyhrál Silvester Kusko vhazování pro Tomáše Dujsíka, bek Mory se napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Vrátit Energii vedení zpět mohl Joona Huttula, Branislav Konrád si s jeho nebezpečnou dorážkou poradil. Neuvěřitelnou šanci měl na své holi Adam Rutar, který sklepl nahození Lukáše Klimka od levého hrazení, Habal jeho pokus jen se štěstím zblokoval. Vzápětí se opět projevila smůla Jakuba Navrátila, který z dálky znovu nastřelil brankovou konstrukci.

Svěřenci Jana Tomajka dostali v poslední minutě základní hrací doby luxus v podobě čtyřminutové přesilovky. Nebezpečně pálili od modré čáry Jiří Ondrušek a Alex Rašner, ani jedna střela zadáků Mory až k Habalovi nedoletěla. Využít početní převahu se v závěru už Olomouci nepovedlo, utkání tak došlo až do prodloužení.

Začátek prodloužení se kohoutům příliš nevydařil, téměř tři minuty přesilovky promarnili svou nepřesností. Následně však Jiří Ondrušek našel pasem zpoza klece volného Jakuba Orsavu. Osamocený útočník Mory se ránou z první k protější tyči nemýlil. Série se nyní přesouvá zpátky na Moravu, kde budou mít Hanáci dva zápasy na postup do čtvrtfinále.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „Byli jsme blízko druhého bodu, mohli jsme vést, ovšem nepovedlo se to. Vítěz série musí získat tři body a my Olomouci třetí bod nedáme jen tak zdarma, budeme bojovat.“