Úvod utkání příliš vzruchu nepřinesl. Kromě pár vyloučení a nepřesných střel došlo pouze k jedné brankové akci, kterou ve čtrnácté minutě střelil velmi šťastně Bohdan Dobiáš. Jeho kotouč si totiž domácí brankář Sroka srazil do branky.

Ve druhé periodě si hráči hry v klasickém počtu příliš neužili, neustále někdo hlídal trestnou lavici. Domácí hráli chvíli dokonce ve třech, ale svou svatyni ubránili. V plném počtu to již tak slavné nebylo. O chvíli později se v domácím brankovišti nejlépe zorientoval Tom Polák a hosté odskočili o dvě branky.

Mladí Kohouti však nehodili hokejku do žita a vrátili se do zápasu. Pěknou střelou snížil Tomáš Šoustal. Domácí chytili druhý dech a hnali se za vyrovnáním.

To přišlo na začátku třetí části. Přesilovkovou brankou vyrovnal skóre zápasu Jiří Horák. Kohouti se ale neradovali příliš dlouho. Vítězství na stranu Brna mohl přetáhnout Tom Polák, jehož rána proletěla Srokovi mezi betony.

Olomoučtí mladíci riskli vše a na závěrečný nápor odvolali brankáře. Půl minuty před koncem Robert Horák přihrál na modrou Davidu Nesvadbovi, který svou dělovkou poslal zápas do prodloužení.

Do prodloužení nastoupila Olomouc s možností přesilové hry, kterou její hráči využili. Přesnou střelou se o to zasloužil Matěj Pavlovský. Olomouc tak získala o bod víc než soupeř a udržela před ním čtvrté místo v tabulce.

Ohlasy trenérů

Marián Takáč (HC Olomouc): V první třetině jsme zaspali. Ze začátku jsme to podcenili a následně jsme museli dohánět dvoubrankovou ztrátu, což nás stálo hodně sil. V neděli máme další zápas, tak uvidíme, jak se to projeví. Pauza mezi svátky byla citelná. Bylo vidět, že jsme vyšli ze zápasového tempa. Nedařily se nám věci, které obyčejně vycházejí. Zápas mohl skončit klidně i vítězstvím soupeře. My jsme dali dvě tyčky a soupeř také. Bylo to utkání nahoru dolů. Na konci se k nám naklonilo štěstí. Kluky jsme v kabině pochválili za bojovný výkon v posledních dvou třetinách, hlavně pak výkon gólmana Sroky, který vychytal několik gólových příležitostí.
Oldřich Kališ (HCM Warrior Brno): Na to, že bylo po svátcích, měl zápas velmi slušné tempo. Oba dva mančafty hrály, hodně bruslily. Musím ovšem říct, ke vší úctě k soupeři, že dnes prohrálo lepší mužstvo. Měli jsme mnohem více šancí a jen svou neukázněností a lajdáctvím, kdy jsme byli vylučovaní za zbytečné fauly ve středním a útočném pásmu, si necháme vstřelit branky. Olomouc má kvalitní mužstvo a v prodloužení proti třem, kdy náš hráč dostal trest za oplácení, skórovala.