Report ze zápasu OLO vs. KOU (4:1)

4:1

(2:0, 0:1, 2:0)

HCM Warrior Brno

Od prvních minut byli aktivnější mladící Olomouce a brankář Warrioru Dominik Gerža musel být neustále na pozoru. Mora si však dlouhou dobu nedokázala vytvořit žádnou větší šanci a gólman Brna příliš práce neměl.

Kohouti začali trestat až ve třinácté minutě, kdy využili hned první početní výhodu utkání. Jakub Galvas našel v předbrankovém prostoru číhajícího Adriána Holibku, který razantní střelou po ledě otevřel gólový účet zápasu.

Po chvíli si svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla vynutili další přesilovku, kterou dokázali zase přetavit v branku. Střelu Vojtěcha Krejčiříka sice stihl Gerža vykrýt, dorážka Jana Štefky však už v síti skončila. Štefka mohl vzápětí zvýšit na 3:0, tentokrát ho ale svým betonem zastavil gólman Dominik Gerža.

Chvíli po přestávce se mohl do statistik znovu zapsat Štefka, velkou šanci ale zmařil. Na druhé straně naopak v gólové šanci vychytal Lainku výborným reflexem brankář Václav Venkrbec. Poté přišla přesilová hra Warrioru, který ji sice nedokázal využít, avšak udržoval si územní tlak, ze kterého těžil hned vzápětí.

Dvě vteřiny potom, co Mora hrála zase v pěti, se k puku dostal Viktor Lecián a nenápadnou střelou zpoza obránce trefil místo u pravé tyčky domácí svatyně. Po tomto gólu přebrali iniciativu zápasu spíše Brňané.

V závěru druhé části zůstal po tvrdé ráně Jaroslava Škody ležet v bolestech Petr Lainka, který se několik minut vůbec ze země nezvedal. Naštěstí ale kapitán Warrioru posléze odjel na střídačku bez pomoci spoluhráčů. Dvanáct vteřin před koncem druhého dějství mohl moře vrátit dvoubrankový náskok Jan Štefka, jeho obrovská šance ovšem gólem neskončila.

Mora na začátku dohrávala přesilovou hru, ve které se dokázala zase prosadit a soupeři podruhé v utkání odskočit na rozdíl dvou branek. Ránu Jana Štefky zastavila až síť v brance Brna. Domácí útočník si tak připsal druhou trefu v utkání a svému týmu přichystal dobrou výchozí pozici.

Ve zbytku třetí části se už Olomouc nikam nehnala, ba naopak se snažila plnit si hlavně svou defenzivní práci. To se Kohoutům dařilo znamenitě, navíc dokázala ještě jednou udeřit. V předposlední minutě utkání se z prostorů mezi kruhy trefil Jakub Heža, který tak upravil skóre na konečnou podobu 4:1 pro Hanáky.