Report ze zápasu OLO vs. HAV (9:3)

9:3

(3:1, 4:1, 2:1)

AZ Heimstaden Havířov

Do utkání vstoupil lépe tým Havířova, který de facto první střelou na branku otevíral skóre zápasu, když jako první mířil přesně Dominik Cihlář . Domácí ještě o uznání gólu diskutovali s rozhodčím, těsně předtím než padl, byl totiž právě Cihlářem faulován jeden z Kohoutů. O pět minut později už ale svítilo červené světlo za Kováčem. Martin Urban po několika dorážkách nakonec přece jen dopravil puk za gólmana hostů.

A do konce první dvacetiminutovky bylo Havířovským ještě hůř. Nejprve zkusil gólmana Havířova překonat Podlaha, jeho střelu ale maskovaný muž vyrazil před sebe a Michal Horký pak neměl problém puk uklidit do poloodkryté brány. O necelé tři minuty později udeřil Michal Horký podruhé. Tentokrát svou střelu směřoval k bližší tyči.

Do kabin tak Hanáci, kteří už ve druhé minutě prohrávali, nakonec odcházeli za stavu 3:1. Olomoučtí ale nehodlali svého vyzyvatele šetřit ani v následujících minutách. Několik vteřin po začátku druhé periody už tahal havířovský brankář Sonnek kotouč ze sítě počtvrté. Tentokrát se do listiny střelců zapisovalo jméno Tomáše Dajčara . Než se stačili hosté vzpamatovat, inkasovali nepopulárního bůra. Martin Husták mířil přesně pod víko.

O góly rozhodně nebyla nouze, o chvíli později totiž ujel domácí obraně Pawliczek a od zadního mantinelu poslal přihrávku Matyáši Frojdovi , který nedal Schejbalovi střelou ke vzdálenější tyči šanci. Na druhé straně pak napodobil svého soupeře Dominik Hajšman. Ten se vydal na výlet směr havířovská branka, před Sonnkem zabrzdil a poslal puk za jeho záda.

Chvíli poté, co se utkání přehouplo do své druhé půle, znovu úřadoval Michal Horký a vystřílel si tak hattrick. Olomoucký Podlaha se nehodlal smířit jen s asistencemi a hnal se také za gólem. Po vyhraném vhazování v obranném pásmu hostů zkoušel nadvakrát překovat Sonnka, jeho pokusy se ale s úspěchem nesetkaly.

Kohoutům ale byla na začátku poslední části pořádně horko. Havířovští totiž měli k dispozici přesilovku pět na tři. Červenobílí ale dobře bránili. Hajšman se hned po tom, co lehl do střely jednomu z havířovských hráčů, ujel obraně hostů. Obtěžován jedním z bránících hráčů ale nemířil přesně.

Do konce zápasu se ale skóre na světelných tabulích měnilo ještě třikrát. Z těsné blízkosti procpal puk za brankovou čáru Jan Beier , pár minut před koncem přidával taktéž zblízka třetí gól Havířova Matěj Hudeček . Posledním přesným střelcem pak byl olomoucký Miroslav Skopal který tak pár vteřin před závěrečnou sirénou stanovil skóre zápasu na konečných 9:3.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Myslím si, že jsme utkání měli od začátku do konce ve své moci. Kluci k tomu přistoupili velice zodpovědně. Vytvořili si tlak, který jsem chtěl, aby si vytvořili, tlačili se do branky a utkání jsme parádně zvládli i přes to, že se pro nás jedinou střelou na naši vlastní bránu nevyvíjelo dobře. Byly tam chvilky, kdy se na to dalo docela dobře dívat. Myslím, že ten výsledek je daný i tím, že měl Havířov s sebou spoustu mladých hráčů.