Report ze zápasu CHM vs. OLO (1:2)

Piráti Chomutov

1:2sn

(0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

V úvodu utkání si oba celky zahrály po jedné přesilové hře, avšak bez gólového úspěchu. Několik desítek sekund po skončení oslabení Mory se vydal po pravé straně vstříc olomouckému gólmanovi Hromas, zakončení útočníka Pirátů ale Kašík vytěsnil. Vzápětí mohl hanáckého brankáře překonat Sikora, jeho bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti si však cestu do brány nenašel.

Další nebezpečnou střelu Chomutova si poté připravil Divíšek, který si sjel na levý kruh k odraženému kotouči. Tvrdá rána z první ale přeletěla olomouckou klec. Na druhé straně se po nahození puku od modré dostal k teči Ministr, Hanuljak však skvěle zareagoval na změnu kotouče, a zabránil tak nejhoršímu.

Na začátku prostřední části vyslal z mezikruží velmi zajímavý pokus zápěstím Hromas, Kašík však výtečně vyrazil puk ramenem. Za Olomouc se mohl poměrně šťastným způsobem trefit Králík, když jeho nahození si málem srazili do vlastní klece dva chomutovští hráči. Hanuljak v obou případech hbitě zakročil.

Chomutov měl postupem času více ze hry, na výborného Kašíka ale nemohl najít správný recept. O marné dobývání branky Mory se snažil zblízka Kubinčák, proti němuž ale olomoucký fantom zakročil betonem. Hanáci kontrovali z rychlých brejků, při kterých však domácí vždy dokázali zablokovat finální přihrávku.

První branka zápasu přišla až ve třetí třetině, když se v přesilové hře pokračující z předchozí části prosadil Jakub Bartoň. Jeho přízemní bomba si nalezla skulinku mezi Hanuljakovými betony.

Piráti srovnali při přečíslení dvou proti jednomu. Kraft při něm perfektním způsobem předložil touš Vojtěchu Kubinčákovi, jenž ho zametl mezi tři tyče.

Střetnutí nakonec došlo až do prodloužení, v němž po pěti minutách hry nebylo rozhodnuto. Výsledek zápasu tak musely určit samostatné nájezdy, při nichž se jako jediný nemýlil Lukáš Kucsera. Olomouc tedy vybojovala v Chomutově dva body, když ho porazila 2:1 po samostatných nájezdech.

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): Hráli jsme aktivně, hráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Bohužel jsme doplatili na produktivitu. Zápas z naší strany nic nepostrádal, jedině dát o gól víc.