Report ze zápasu OLO vs. PLZ (1:8)

1:8

(0:2, 1:2, 0:4)

HC Škoda Plzeň

Hned ve druhé minutě utkání putovali hosté na trestnou lavici, když Erik Hrňa sekl brankáře Konráda. Obrovskou šanci měl v přesilovce po špatné rozehrávce Kubky Michal Vodný, naštěstí pro Plzeňany však trefil jen brankáře Machovského. Poté si zkrácenou početní výhodu vyzkoušel i západočeský tým, skórovat ovšem rovněž nedokázal. V osmé minutě přihrával Vodný do dobré šance Jiřímu Řípovi, kotouč z jeho hole však zamířil do plzeňského gólmana. Na druhé straně zase zahrozila dvojice Ondřej Kratěna – Mário Bližňák, dobrou připravenost ale prokázal Konrád. Krátce nato se už indiáni mohli radovat. Erik Hrňa se dostal do samostatného úniku a bekhendovým blafákem otevřel skóre zápasu!

Ve třinácté minutě dostal po ubráněném oslabení namazáno před branku Jaroslav Kracík, ale v zakončení selhal. Olomoučtí měli velké štěstí v neštěstí. Tlak elitní formace modrobílých pokračoval, leč úspěchem neskončil. Mora o chvilku později dostala k dispozici další výhodu, kdy mohla mít na ledě o jednoho muže více než plzeňští hráči. Skórovat se ji nepodařilo, a tak opět zaútočili hosté. Jakub Lev se dostal do přečíslení dva na jednoho s Miroslavem Preisingerem, odpovědnost vzal na sebe a střelou švihem překonal Branislava Konráda, 2:0 pro Plzeň! První třetina tedy vyšla lépe svěřencům trenéra Michala Straky.

Úvod do prostřední části zápasu vyšel hostům výborně. Hned po 38 sekundách se střelou zápěstím prosadil Miroslav Indrák! Branislav Konrád už to v brance nevydržel a přepustil místo Tomáši Vošvrdovi. Ani ten ale nezůstal dlouho nepřekonaný. V přesilové hře se již po 20 sekundách jejího trvání totiž velice dobře umístěnou ranou prosadil Jakub Lev, Západočeši tak vedli již 4:0! Mora byla na kolenou a další šanci měl Kudroč, kterého však domácí brankář vychytal betonem. Posléze zazářil Matěj Machovský. Nejprve ho po parádní kličkované prověřil Holec, pak ještě dorážel Buc, ale ani z těchto šancí červenobílí neudeřili!

Ve 28. minutě dostali Hanáci k dispozici 51 sekund dlouhou přesilovou hru pět na tři. Miroslav Holec nahrával před odkrytou svatyni na Dávida Buce, ten ale zapomněl střele dodat to nejdůležitější – přesnost! Olomouc měla nadále velký tlak a již v klasické početní výhodě ho využila. Slovenský útočník Dávid Buc tentokráte nezaváhal a prostřelil Matěje Machovského! Bylo tedy sníženo na 1:4. Tento gól Venerovo družstvo evidentně nabudil. V předposlední minutě druhé třetiny si totiž opět vybojovalo dvojnásobnou početní výhodu, tentokráte dlouhou téměř celé dvě minuty. Stateční indiáni ale kohoutům skórovat nedovolili, po 40 minutách hry to tedy bylo 4:1 pro Plzeň.

Ve 42. minutě si zajímavé příležitosti před brankou vytvořili Dávid Buc a Jakub Herman, ale na Machovského vyzrát nedokázali. O minutu později zaúřadovala první útočná formace Škody. Kracík svou obvykle precizní přihrávkou zpoza brány započal akci, kterou gólovou střelou zakončil Miroslav Indrák. Indiáni touto důležitou brankou odskočili do vedení 5:1. Šanci na šestou trefu hostí měli posléze Kubalík s Hrňou, ale Tomáš Vošvrda svůj celek dokázal zachránit od větší pohromy. Další zajímavou příležitost měl po pasu Erika Hrni obrovitý zadák Kristián Kudroč, touš ale poslal jen do ochranné sítě.

V 51. minutě už však Vošvrda neměl šanci. Petr Kadlec vyslal do brejku kapitána Ondřeje Kratěnu, který hostujícího gólmana překonal nádhernými kličkami – 6:1 pro Plzeň! hosté byli stále při chuti. Další velkou šanci měl Kubalík, který ale trefil jen beton strážce domácí svatyně. Indáni si v 52. minutě vybojovali přes minutu a půl dlouhou přesilovku v pěti proti třem. Útočné pásmo neopustili, šance si vytvořili, ale gól nevstřelili. Sedmého zásahu se přeci jen dočkali. V 57. minutě posílal puk do mezikruží Branislav Kubka, kde ho do sítě šikovně tečoval Ondřej Kratěna! Další parádní šanci měl v poslední minutě Michal Poletín, ale trefil pouze lapačku Tomáše Vošvrdy. Deset sekund před koncem základní hrací doby zatloukl poslední hřebíček do rakve Olomouce Nicholas Johnson!

Konečný stav zápasu: pro Plzeň naprosto parádních 8:1!

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Ten výsledek je krutý, představovali jsme si to jinak, ale na ty góly se celou sezónu nadřeme. Naše akce končí střelou do gólmana, z více jak sto střel máme tři góly a to je málo. Je bohužel velice citelná ztráta první lajny. Trápíme se s tím celou sezónu a o to víc to je poznat v play-off, kde jsme narazili na kvalitního soupeře. Kdo chce jít do první čtyřky, ten musí být efektivnější. Už kvůli fantastickým fanouškům se musíme na sobotu zmobilizovat. I když se zápas nevyvíjel ideálně, tak oni (fanoušci) byli skvělí celý zápas.