Report ze zápasu VIT vs. OLO (4:1)

HC Vítkovice Ridera

(1:0, 1:0, 2:1)

Vítkovičtí v prvních minutách herně na ledové ploše převažovali, ale Kohouti se už ve třetí minutě probrali a dali o sobě výrazně znát. Do akce dva na jednoho se dostal František Skladaný se svým spoluhráčem, slovenský útočník ale vzal celou situaci na sebe a z pravého kruhu vyslal svižnou ránu na Bartošáka. Ten však projektil jistě zachytil.

O pár minut později přišla ale pro Olomoucké studená sprcha. Před Branislavem Konrádem vznikl pořádný závar, když hanácká obrana nedokázala dostatečně zneškodnit nebezpečně postavené a dorážející hráče Vítkovic. Toho bohužel využil Petr Kolouch a v pádu vsítil odražený kotouč za záda bezmocného Konráda.

To však od druhé domácí formace nebylo vše. O něco později Lukáš Kuscera dostal přesný pas k levé tyči olomoucké klece, hostujícího gólmana ale nepřelstil. K vyraženému puku se ale ihned dostal opět Petr Kolouch, ten ovšem z otočky druhý gól nepřidal, když netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Úspěšnější vstup do druhé periody padl opět na stranu domácích, kteří bleskově udeřili. Pouhých 50 vteřin po úvodním vhazování prostřední části vyslal nepříjemně dalekou střelu na bránu Olomouce Lukáš Kuscera, kterou se vší smůlou Konrád nedokázal v protipohybu do lapačky zachytit.

Do zajímavé pozice se dostal v průběhu druhé dvacetiminutovky Jakub Herman. Centr první lajny z levého kruhu zkusil najít nekryté místo u vzdálenější tyče, natažený Patrik Bartošák ale puk se štěstím tečoval lapačkou.

Další velké nebezpečí ze strany Slezanů nastalo, když se již do několikáté pozice dva na jednoho dostal Michael Vandas s Markem Hovorkou. První jmenovaný si netroufl prověřit Konráda, pokusil se pasem najít připravenou hůl Hovorky, do trajektorie přihrávky se ale postavil obránce Tomáš Houdek.

Ve 32. minutě mohl být náskok Ostravanů ještě vyšší, štěstí ale Moru podrželo nad vodou. Patrik Zdráhal projel k brance Hanáků, přihrál Eriku Němcovi, tomu se ale ani na druhý pokus nepodařilo zasunout touš za brankovou čáru. Nejprve se puk odrazil od brankáře Konráda, poté i od levé tyče.

Zahrozit ale dokázali i Kohouti. Pavel Skrbek to nejprve dvakrát zkoušel střelou od modré čáry, ani jednou však neuspěl. Puk poté u modré převzal Martin Vyrůbalík, projel do levého kruhu, odkud se pokusil skákavou přihrávkou trefit na teč připravenou hůl Jiřího Řípy. Ten bohužel branku Vítkovic minul.

Do závěrečné třetiny vstupovali Olomoučtí se změnou v útočných řadách. Nového člena první formace Romana Ráce vystřídal rychlý Miroslav Holec, přičemž slovenský forvard jej nahradil ve druhé linii vedle Jiřího Řípy. Tato rošáda však nebyla jedinou v řadách Mory. Své místo si vyměnil i Jan Eberle, který se posunul do čtvrté formace.

Začátky třetin se ale tentokrát Olomouci rozhodně nevydařily. Ve 43. minutě se puku ujal Rostislav Olesz, jenž perfektně našel uvolněného Michala Hlinku. Tomu už nedělalo příliš velký problém dostat kotouč za záda Konráda, a poslal tak Vítkovice do tříbrankového vedení.

Po kombinaci mezi Martinem Vyrůbalíkem a Radimem Kucharczykem se před brankou domácích zjevil osamocený Jan Eberle, ten ale kucharczykovu přihrávku ztečoval těsně vedle pravé tyče.

Zřejmě nejaktivnější částí zápasu ze strany Mory byl konec první poloviny třetí třetiny, když hosté dokázali na dost dlouho v početní výhodě uzamknout svého soka u jeho brány a několikrát ohrozili vítkovického gólmana. Bartošák ale všem pokusům odolal, čímž ponechal svůj tým v poklidném vedení.

Vítkovice i za tříbrankového vedení nepřestali útočit, což potvrdil Stanislav Balán. Ten dostal na modrou čáru dlouhý pas od Lukáše Kloka, ocitl se v samostatném nájezdu a nezaváhal. Brankář Konrád jen bezmocně roztáhl své betony, domácí útočník ho ale dokázal objet a zasunout touš do odkryté svatyně.

I za vysoké ztráty na svého soupeře se ale hosté nevzdali. Jan Eberle našel Radima Kucharczyka, ten se s pukem ocitl v pravém kruhu a nekompromisně propálil brankáře Vítkovic.

V závěrečné minutě mohla Olomouc ještě nepříznivý stav duelu trochu vykrášlit, když Radim Kucharczyk našel z prostoru mezi kruhy dobře postaveného Jana Eberleho, ten ale Bartošáka z ostrého úhlu nepřekonal. Olomouc tak i podruhé na ledě Vítkovic neuspěla, opět inkasovala čtyři branky a celkově s tímto soupeřem prohrála už třetí zápas v sezóně.

OHLASY

Ladislav Svozil (HC VÍTKOVICE STEEL): Vstup do utkání jsme měli pomalejší. V Karlových Varech jsme přitom přespali, abychom byli čerstvější, přesto jsme první dějství nezačali dobře. O přestávce jsme si řekli, že musíme přidat v osobních soubojích i v bruslení. To, že jsme vedli, ale nebyli jsme lepším týmem, nás nakoplo. Od druhé třetiny už jsme byli lepší, hráli jsme dobře dozadu, organizovaně ve středním pásmu a čekali jsme na chyby soupeře. Tři body jsou pro nás velmi důležité.