Report ze zápasu OLO vs. SPA (4:1)

4:1

(3:0, 0:0, 1:1)

HC Sparta Praha

Na závěr třetí čtvrtiny základní části Tipsport extraligy přivítali kohouti pražskou Spartu, se kterou si do té doby drželi vyrovnanou bilanci jednoho vítězství a jedné porážky. Ve třetím zápase před sebou měli jasný úkol zlomit prokletí domácího týmu, které letos obě mužstva ve vzájemných zápasech doprovázelo.

Ještě před samotným začátkem vhodil slavnostní buly zápasník Karlos Vémola, a poté už se šlo na věc. Kohouti na nic nečekali a už ve druhé minutě šli do vedení, poté co se puk šťastně zastavil přímo před Janem Káňou. O chvíli později navíc Jan Knotek s Rostislavem Oleszem sehráli rychlou kombinaci, na jejímž konci druhý jmenovaný zvyšoval už na 2:0. Za Spartu mohl v přečíslení dvou proti jednomu snížit Pšenička. Proti jeho střele si Konrád nebyl zvlášť jistý, puk však nakonec udržel ve výstroji. Místo snížení tak přišla další rychlá kombinace domácích a Lukáš Klimek rozvlnil síť za Machovským potřetí.

Druhou třetinu začala série nepřesností na obou stranách. Sparta pak ale přece jen začala získávat lehce navrch. Blízko gólu byl ve 28. minutě Pech, před jehož střelou sklapl Konrád betony doslova v poslední chvíli. Nebezpečná šance však jako by Olomoucké probudila a hra se opět srovnala. Na obou stranách se protrhl pytel s šancemi a Machovský i Konrád se museli ve svých brankách činit, skóre však udrželi nezměněné až do sirény končící druhou třetinu.

Třetí část začali kohouti aktivněji a do mnoha šancí Spartu nepouštěli. Až ve 47. minutě Forman přesnou přihrávkou vyslal Buchteleho po ose na Konráda, ten si však se střelou útočníka Sparty poradil. O dvě minuty později už se ale hosté mohli radovat, když Robert Říčka nadvakrát protlačil puk za Konrádova záda. Sedm minut před koncem hráli hosté přesilovku a rozhodli se odvolat brankáře. Při hře šesti proti čtyřem skvěle vykombinovali domácí tým, chyběla už jen střela do prázdné branky, ale Konrád neuvěřitelným skokem zachránil svůj tým. O chvíli později navíc Jan Jaroměřský zamířil přes půlku kluziště a neomylně trefil odkrytou klec. Kohouti tak porazili Spartu na domácím ledě 4:1.

Zdeněk Moták (HC Olomouc):Z naší strany byly výborné 2 třetiny. První třetina pro nás byla snová. Dali jsme 3 krásné góly. Byli jsme aktivní, soupeře jsme přestříleli, byli jsme v pohybu, aktivní v soubojích. Takže ta první třetina šla jasně pro nás. V té druhé jsme měli také nějaké brankové příležitosti, nastřelili jsme břevno, takže spokojenost. Ve třetí třetině jsme se lehce báli o výsledek, ale poctivou defenzivní hrou jsme to udrželi a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.