Utkání začalo zostra. Rozhodčí poslal chvíli po sobě oba týmy do čtyř, Marosz zavezl puk do útočné třetiny, kde po levé straně našel Erika Hrňu, a ten prostřelil domácího gólmana.

Olomouc si následně vytvořila tlak, a to i díky přesilové hře. Slavia se ale zvedla a po spolupráci Poletína a Pavla Klhůfka se jí podařilo vyrovnat. O několik vteřin později se sešívaní usadili před Trvajem. Valach v té chvíli dokázal po parádním průniku přes skrumáž hráčů adresovat puk Jaroslavu Bednářovi, který už jen trefoval odkrytou část branky.

Kohouti vstoupili do druhé třetiny aktivněji. Hosté však nedominovali dlouho, Pražané brzo převzali iniciativu na svou stranu a měli více ze hry. Olomoučtí se jen stěží dokázali dostat až k Furchově svatyni, to se jim povedlo až ke konci prostřední části, nicméně skóre se před odchodem do kabin nezměnilo.

Chvíli po zahájení třetí dvacetiminutovky Hanáci vyrovnali, a to díky Aleši Jerglovi, který se po přihrávce Patery střelou z levého kruhu nemýlil.

Hra byla ve třetí periodě velmi vyrovnaná a klání spělo k prodloužení. Hosté na sebe strhli pozornost opět ke konci třetiny, a to když měli k dispozici přesilovou hru. V ní se jim sice naskytlo několik slibných příležitostí, po závěrečné siréně však svítilo na kostce stále skóre 2:2.

V prodloužení měli navrch hosté, Furch ovšem mařil veškeré pokusy kohoutů. V zápase mezi těmito celky došlo opět až na samostatné nájezdy. V nich zařídil Hanákům bod navíc Rostislav Marosz, a hosté tak po výhře 3:2 po samostatných nájezdech brali dva body.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (HC Slavia Praha): Když budu hodně vytvářet spokojenost, je tento výsledek alespoň přerušením nějaké série. Samozřejmě ale s jedním bodem spokojeni nejsme, měli jsme utkání dotáhnout do vítězného konce. Brzy jsme prohrávali a jsem rád, že se nám to ještě v první třetině podařilo otočit. Za stavu 2:1 jsme měli dvě tři brankové příležitosti a je škoda, že se nám nepodařilo odskočit na 3:1. Myslím, že tohle byl hlavní důvod, proč jsme nedotáhli zápas do konce.
Jiří Dopita (HC Olomouc): Opticky jsme možná byli celý zápas lepší, ale v první třetině jsme měli jednu zkratovou minutu. Nejdřív jsme nechali vystřelit soupeře, pak nám Jarda Bednář dal gól do prázdné brány. Myslím, že trošičku víc ze hry jsme jinak měli my. Mám radost, že jsme Slavii oplatili porážku z prvního kola. Mohlo to dopadnout jinak. Nájezdy jsou loterie. Máme radost, že se to tentokrát přiklonilo na naši stranu. Výsledek je pro nás hodně cenný