Report ze zápasu LTM vs. OLO (3:2)

HC Stadion Litoměřice

3:2sn

(0:1, 2:0, 0:1 – 0:0)

Utkání jíž od úvodních sekund nabralo na obrátkách. Jako první se do šance dostali Kohouti, Selingrovo nahození však Král pohlídal. Proti litoměřickému brankáři poté ani neuspěl Marosz, který Krále nedokázal prostřelit z bezprostřední blízkosti. Do první větší šance se domácí dostali až po pěti minutách hry, kdy Husák prověřil pozornost Vošvrdy. Skvělé chytající olomoucká jednička si poté připsala i efektivní zákrok lapačkou proti střele Míky od modré čáry.

První branka utkání padla z přesilové hry, kterou dokázali Kohouti využít už po šesti sekundách. Cartelli přihrál na Ostřížka do rohu kluziště, který okamžitě našel Pavla Selingra mezi kruhy. Pro olomouckého ostrostřelce nebyl problém trefit mezeru v litoměřické brance. Možnost zahrát si v početní výhodě měly i Litoměřice, ale kromě střely Hrbase od modré čáry neměl Vošvrda příliš práce.

Po první přestávce se domácí dočkali vyrovnání. Olomouc špatně střídala a hosté si museli odpykat trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Litoměřice napodobily svého soupeře a předvedly stejnou kombinaci, která vedla k brance. Hašek našel zpoza brány volného Martina Nováka mezi kruhy, který neváhal a hned z první propálil Vošvrdu. Do vedení mohl domácí poslat Hrbas, v samostatném útoku čelil tváři v tvář Vošvrdovi, ale hostující brankář vytáhl bravurní zákrok betonem a vykopl kotouč do ochranné sítě.

Stadionu se přece jen podařilo do konce druhé dvacetiminutovky dostat do vedení. Ve 39. minutě se dostala trojice domácích útočníku do přečíslení. Koudelka přenechal kotouč na vrcholu pravého kruhu Vítu Budínskému, který přesně zamířil do levé šibenice olomoucké branky. Kohouti poté lépe vstoupili do třetí třetiny a dokázali vyrovnat stav utkání. Při první střele Ondřej Švaňhal ještě nastřelil litoměřického hráče, na druhý pokus však olomoucký útočník mířil přesně do odkryté litoměřické branky, kam se Král nestihl přesunout.

Po druhé vstřelené brance převzala Olomouc v utkání iniciativu a domácí se museli posledních deset minut urputně bránit. Po základní hrací době na světelné tabuli svítilo nerozhodné skóre 2:2. V desetiminutovém prodloužení již hráči neměli tolik sil, i když blíže ke vstřelení branky měli domácí. Největší šanci si připsal domácí obránce Drábek, který po přihrávce zpoza branky z bezprostřední blízkosti minul hostující branku. Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Martin Chabada. Na jeho střelu zápěstím byl Vošvrda krátký. Litoměřice tak snížily stav série na 1:2.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): Výkon první třetiny byl hodně podobný jako v zápasech v Olomouci. Nedostávali jsme se do šancí, ale tentokrát jsme si šance vytvořili, jen byla škoda že jsme prohrávali z hostující přesilové hry, kterou Olomouc sehrála velmi dobře, bylo to na jeden dotek. My jsme si nechtěli komplikovat hru, snažili jsme se hodně střílet, ale spoustu střel bylo zblokovaných, ale více jich šlo do brány a bylo vidět, že hrozíme a gól může padnout. Naší chybou bylo, že jsme dostali vyrovnávající gól, nájezdy jsme ale zvládli líp a dokázali jsme soupeře porazit.