Report ze zápasu OLO vs. TRE (3:1)

3:1

(0:0, 2:0, 1:1)

SK Horácká Slavia Třebíč

Sotva se vhodilo úvodní vhazování, musel ukázat domácí brankář Halász, který se do olomoucké branky postavil už do šestého utkání v řadě, že je připraven hned od první vteřiny. Do rychlého kontru se dostal Čuřík s Fořtem, Halász druhého jmenovaného však vyčapal parádním rozštěpem. Na druhé straně měl velké štěstí brankář Falter, když Janáček v jasné šanci z mezikruží minul jeho klec.

Dlouho se oba celky nemohly výrazněji prosadit v pásmu soupeře, jednou z mála výjimek byla individuální akce Jakuba Lehečky, jenž si v zápase proti Třebíči odbyl svůj letošní debut za A-tým Mory, jeho střela zápěstím ale Faltra zaskočit nemohla. Na druhé straně v přesilové hře Horácké Slavie pálil znovu Fořt, rychle vymrštěný beton olomouckého gólmana mu ale ve skórování zabránil.

Prolomit bezbrankové skóre se pokusil v početní výhodě Kohoutů Houdek, ani jedna z jeho střel mu ale příliš nesedla. Už ve hře pět na pět pálil ještě Janáček, ani on však neslavil. Po Matějíčkově bombě od modré čáry měl pár vteřin před první sirénou v těsné blízkosti Halászovy branky nabito Ondráček, velkými nulami na světelné tabuli ale nepohnul.

Šest minut po začátku druhé části unikl hostující obraně nejproduktivnější Kohout v dosavadním průběhu sezóny Kindl, kvůli faulu však nemohl zakončit. Svůj nájezd si tak mohl zopakovat při nařízeném trestném střílení. K tomu se Denis Kindl rozjel s velkou rychlostí, bekhendovou kličkou si položil Faltra a zavěsil do pravého horního rohu třebíčské svatyně.

Hanáci byli v euforii, tu však mohl rychle vyměnit ve smutek Čuřík, ránou z otočky ale neprocedil kotouč mezi tělem a tyčkou brankáře Mory. Chvíli na to dvakrát za sebou zahrozila dvojice Ostřížek – Lehečka, jejich počínání ale druhým olomouckým gólem neskončilo. Halász měl poté zakrytý výhled, když se napřáhl Dlapa, jeho rána ale naštěstí pro domácí zaduněla o betony. Hned vzápětí unikl do přečíslení Kindl s Kucharczykem, Kindlova nahrávka ale pokazila celou akci.

Čuřík se ukázal i ve špatném světle, vysokou holí totiž fauloval Selingra, a proto, že šlo o krvavé zranění, dostal bývalý Kohout dvojnásobný trest. Když už se zdálo, že Hanáci ve dlouhé přesilovce neuspějí, dostal se na pravém kruhu k puku právě Pavel Selingr, a ten svižnou střelou pokořil přesouvajícího se Faltra.

Poněkud kuriózní bylo, že Čuřík byl na konci druhé periody znovu vyloučen na čtyři minuty za hru vysokou holí. Téměř celá početní výhoda Olomouckých se přehoupla do třetího dějství, Mora ale byla v přesilovce jalová, a tak se chopila slova Třebíč, a to konkrétně Jakub Čuřík. Ten se vrátil z trestné lavice a důraznou hrou v prostoru brankoviště snížil stav zápasu na 1:2 z hostujícího pohledu.

Herní projev se ale jinak výrazněji neměnil, jak Olomouc, tak Třebíč se ve svých kombinacích ztrácely. Na nervy domácích fanoušků zahrál v poslední desetiminutovce třetí třetiny Tomáš Halász, jehož lapačka nepředvedla po Vondráčkově střele příliš přesvědčivý zákrok. S postupem času se Mora jako kdyby čím dál více začala bát o svůj náskok, což značilo více práce pro Halásze. Ten ale odolával.

Třebíčští se dál hnali za vyrovnáním, rozhodli se i zariskovat, když odvolali brankáře Faltra. Vyrovnat se Vysočanům nepodařilo, ba naopak vítězství Mory potvrdil Jan Knotek. Mora tak potřetí v sezóně porazila Třebíč stejným výsledkem, a to 3:1.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Jsme spokojení se třemi body, ale se hrou už tolik ne. Bylo to hlavně vybojované utkání, nechci říct, že to bylo vyloženě šťastné vítězství, odehráli jsme však už lepší zápasy. Štěstí jsme ale trochu měli, myslím, že Třebíč tam měla několik velice dobrých šancí, ale Tomáš (Halász) nás dokázal podržet. Nato, kolik minut jsme hráli v přesilovce, se pořád hodně trápíme. Jsou to cenné tři body, doufáme, že nás to nakopne k lepším výkonům.