Report ze zápasu OLO vs. KOM (1:4)

(0:0, 0:1, 1:3)

HC Kometa Brno

Do úvodní akce utkání se vydal Jakub Orsava, jenž po přesné pobídce Jana Knotka hledal před bránou volného Jana Bambulu, jejich souhru však zastavila brněnská obrana. Na druhé straně se osamostatnil rychlík Jakub Flek, nicméně ani tentokráte z toho nevznikla gólová šance. První olomoucký útok vzápětí zahrozil znovu, když Jakub Orsava opět poslal puk na přijíždějícího Jana Bambulu, ten se ale kvůli dobrému napadání hostů k zakončení nedostal.

První velká šance přišla v polovině úvodní dvacetiminutovky při početní výhodě Brna. Nejprve se hnal do přečíslení dva na jednoho Orsava s Lukášem Klimkem, druhý zmiňovaný se ale po křižné přihrávce ke střele neprobojoval. Na druhé straně byl velice blízko vstřelenému gólu Eduard Šalé, jeho tvrdý projektil k levé tyči zastavila až branková konstrukce. Těsně před závěrečnou sirénou hrála Mora proti čtyřem, Jakub Navrátil viděl na protějši tyči volného Jana Knotka, ten ale zcela odkrytou klec minul.

Prostřední část hry otevřel zajímavou příležitostí Pavel Musil, jenž pasem zpoza brněnské klece vyzval k zakončení ze slotu Karla Pláška, olomouckému forvardovi s číslem 62 na zádech ale kotouč přeskočil čepel hole. V další výborné šanci se ocitl Pavel Musil, v souboji jeden na jednoho však byl úspěšnější Dominik Furch. Hanáci začali svého soka tlačit čím dál více. Karel Plášek střílel z téměř nulového úhlu a jeden z beků Komety odrazil jeho pokus jen těsně vedle pravé tyče.

Zanedlouho měl gólman hostů další těžkou práci, když čelil nebezpečné pumelici Lukáše Nahodila z první, i po ráně centra Kohoutů k protější tyči ale udržel čisté konto. Ani Branislav Kondrád se mezi třemi tyčemi nenudil. Nejprve čelil nebezpečné dorážce Radka Koblížka, poté dvouminutové přesilovce hostů, ta už však byla nad síly stálice Mory. Radek Kučeřík nahodil před olomouckou svatyni, kde už byl připravený Jakub Flek, jenž jeho pokus sklepl do sítě.

Domácí mohli bleskurychle odpovědět, když Lukáš Nahodil šikovně přihrál Silvesterovi Kuskovi do prostoru mezi kruhy. Střela slovenského hráče skončila pouze na brankové čáře, odkud ji brněnská defenzíva zametla přímo na hůl Lukáše Mareše, nicméně ani jeho pokus se s úspěchem nesetkal.

Závěrečnou část hry otevřela olomoucká přesilovka. Skvělou šanci si vypracoval Jakub Navrátil, který pálil od modré. Vzápětí zahrozil znovu, tentokráte z levého kruhu, změnu skóre ale nepřinesl. Následně se do rychlého protiútoku protlačil Kristián Pospíšil, ovšem Olomouci znovu pomohla tyč. Hned za ním ujížděl sám na Konráda Radek Koblížek, jednička Hanáků si jeho forhendovou kličku pohlídala.

Kohouti svého soupeře tlačili, Kometa pouze čekala na chybu, která se nakonec vyskytla v čase 45:10. Petr Holík se rozjel do přečílení, jenž vzal na sebe, a střelou ke vzdálenější tyči překonal olomouckého gólmana. Brno mohlo svůj náskok rychle zvýšit, v poskytnuté početní výhodě se však muselo kvůli dobrému napadání domácích více soustředit na obranu.

Psal se čas 49:21, když se po zásluze prosadila také Olomouc. Rozjetý Karel Plášek se ze středního pásma prokličkoval až k přesné střele do pravého růžku, na kterou byl už Dominik Furch krátký. Domácí byli velice blízko vyrovnání v přesilovce, žádný z pokusů Hanáků ale brněnskou síť nerozvlnil.

Na začátku 56. minuty se hráči z jihu Moravy radovali potřetí. Tomáš Kundrátek nahodil na bránu, před níž ještě pokus beka hostů tečoval pod Konrádovy betony Martin Zaťovič. Domácí střídačka si ještě vyžádala přezkoumání u videa, avšak to regulérnost gólu potvrdilo. Hanáci v závěru odvolali Branislava Konráda, do prázdné klece pojistil tři body svému celku Andrej Kollár. Hanáci tak ani na třetí pokus nad rivalem z moravské metropole neuspěli.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Kometa hrála výborně v defenzívě, těžko jsme se prosazovali. Pořád jsme se museli tlačit do útoku a hosté toho využívali k brejkům. Za stavu 1:0 jsme tam měli šance, které jsme nevyužili. Kometa se dostala do dvoubrankového vedení, potom už to pro nás bylo těžké. Poslední zápasy jsme hráli jen na tři pětky, proto nám ve třetí třetině chyběl drajf. Ale nemůžeme říct, že by z naší strany ten zápas byl nějaký výbuch, to určitě ne.“