Report ze zápasu KOM vs. OLO (3:1)

3:1

(1:1, 2:0, 0:0)

Na startu utkání se předvedl gólman Mory Antonín Nowak. Nejen, že vychytal betonem Sedláčka, ale zneškodnil také ránu Masaře z dobré pozice. Olomoučtí pak byli po zásluze odměněni. Po sérii šancí Komety poslal hosty do vedení Jakub Belan. Brněnští přidali na obrátkách a hnali se za vyrovnáním, což dokládá akce z 12. minuty, kdy se po přečíslení tři na jednoho blýskl famózním zákrokem Nowak. Štěstěna ho však opustila těsně po skončení přesilovky domácích, neboť na 1:1 vyrovnal Kevin Horváth.

Kometa pokračovala v tlaku na olomouckou branku i na začátku prostřední periody. Necelé dvě minuty po úvodním buly druhé třetiny vstřelil branku Robin Rakus, jenž po vystihnutí rozehrávky Mory poslal puk přesně do šibenice. Trvalo to přesně sto vteřin a Brněnští přidali gól číslo tři. Nesim Harmim po povedené bruslařské akci povyjel do ideální střelecké pozice, odkud se nemýlil. Velikou šanci na snížení měl Tomeček, nicméně v samostatném úniku těsně před sirénou Kavana nepropálil.

Ve 43. minutě museli být v pohotovosti oba maskovaní muži. Nejprve si Nowak pohlídal Fajmonův projektil, načež na druhé straně z protiútoku zahrozil Fasner. V oslabení poté ujel rychlík Tomeček, jenže Kavanovu klec o fous minul. Kohouti pár minut před závěrečnou sirénou zkusili hru bez brankáře a dostali se do velké příležitosti. Po velkém zmatku defenzivy Komety zůstal kotouč ležet na brankovišti, ovšem do sítě ho nikdo nedokázal doklepnout. Ve druhé polovině zápasu jsme tak branku neviděli a konečný stav byl 3:1 pro domácí Kometu.