Report ze zápasu OLO vs. PCE (1:4)

1:4

(1:1, 0:1, 0:2)

HC Dynamo Pardubice

Úvodní branka duelu padla už ve 4. minutě. Mikuš vypálil z první od modré, a jeho střelu těsně před olomouckou svatyní tečoval Adam Musil. Dynamo tak vedlo 0:1. Hráči Mory, kteří pro tohle utkání zvolili černou variantu dresů, si ale vytvořili tlak v útočném pásmu, který stupňovali. V 9. minutě Rašner otestoval Frodlovu lapačku z pravého kruhu. Odražený projektil skončil na hokejce dalšího domácího hokejisty v levém kruhu, ale ani po jeho střele Frodl neinkasoval. Ve 12. minutě se už ale svěřenci trenérské dvojice Jan Tomajko – Zdeněk Moták mohli radovat. Krejčí poslal kotouč před branku na Nahodila, který ihned pobídl nahrávkou Jana Káňu v pravém kruhu. Nejproduktivnější hráč Hanáků na nic nečekal, a dělovkou vyrovnal na 1:1. V 18. minutě mohl Kunc poslat kohouty do vedení, když vypálil odražený puk z mezikruží. Frodl ale byl připraven.

Ve 22. minutě to na Frodla zkusil Švrček z levé strany od modré čáry. Pardubický strážce klece ale schoval kus černé gumy do lapačky. Ve 23. minutě nebyl daleko od druhého gólu domácích Burian, ale jeho teč Frodl vystihl. Ve 26. minutě se kotouč dostal ke Kuncovi, který se nacházel ve slotu. Hanácký útočník vyslal bombu z první, ale brankář hostů si se střelou poradil. O minutu později pálil bekhendem před olomouckou brankou Paulovič, a Lukáš musel zasahovat. V polovině zápasu se z pravé strany ozval nahozeným pukem Nakládal, který mířil k Lukášově bližší tyčce. Osmadvacetiletý brankář se ale nachytat nenechal. Šest minut před koncem druhé třetiny si hokejisté Dynama vytvořili minutový tlak v útočném pásmu, který vygradoval dělovkou Robertsona od modré. Lukáš ale vytáhl fantastický zákrok pravým betonem. Ve 38. minutě šlo Dynamo do vedení. Na 1:2 skóroval po teči před brankou Anthony Camara.

Olomoučtí začali závěrečné dějství aktivně. Už v jednačtyřicáté minutě musel Frodl schovat puk do lapačky po nahození jednoho z domácích. Ve 44. minutě se Camara v útočném pásmu prokličkoval mezi dvěma hráči až k Lukášovi, na kterého to zkusil bekhendovou kličkou. Maskovaný muž Olomouce si ale připsal skvělý zákrok levým betonem. Ve 46. minutě se do přečíslení dostalo Dynamo. Heclova přihrávka ale byla sklepnuta jedním z domácích hráčů až k Lukášovi, který touš pro jistotu pokryl. Ve 49. minutě hosté navýšili gólový náskok na 1:3. Paulovič našel přihrávkou Patrika Poulíčka, který si to namířil do samostatného úniku, a střelou k levé tyčce přesně zakončil. V 52. minutě měl na holi druhý gól ve střetnutí a zároveň snížení stavu Káňa, ale Frodl vytáhl zákrok levým betonem. V 55. minutě se děly věci na druhé straně. Blümel ujel ve vlastním oslabení do úniku. Jeho střelu ještě Lukáš zastavil, ale na následnou dorážku Patrika Poulíčka už nestačil, a Pardubice vedly 1:4. Tímto stavem také zápas skončil, a Dynamo si odvezlo z Olomouce plný počet bodů.

Jan Tomajko (HC Olomouc): ,,Po dvou třetinách jsme prohrávali 1:2, chtěli jsme samozřejmě vyrovnat a věděli jsme, že Pardubice budou hrát na kvalitní obranu, a budou se snažit jít do brejku. Dvakrát nám ujeli, a tohle by se stávat nemělo. To rozhodlo. Určitě rozhodl ten třetí gól. Musíme to sehrát lépe. Já si myslím, že těch přesilovek jsme v tomto zápasu měli hodně, a měli jsme z toho vytěžit víc."