Report ze zápasu OLO vs. KOM (0:2)

0:2

(0:0, 0:0, 0:2)

Už ve 4. minutě se Hanáci poprvé připomněli, když si jejich čtvrtá i první lajna vytvořily velký tlak. Dvě střely za sebou v podání Tomáše Černého ale skončily na betonech Marka Čiliaka. O pár sekund později se však do hry dostali také Brňané. Úplně sám na Konráda jel Flek, který ale mezírku mezi betony slovenského brankáře nenašel. Pak už ale měli šance jen domácí. Orsava zůstal před brankovištěm Brna úplně sám, jeho zakončení bekhendem se odrazilo před Kunce, který ale Čiliaka nepřekvapil.

Olomouc si brzy poté zahrála i přesilovku, když na trestnou lavici zamířil Holland. Musil mezi kruhy oslovil Menšíka, jehož střela zamířila na hruď brankáře. Posléze přišla zřejmě největší šance Hanáků v první třetině. Knotek v úniku dvou na jednoho vybídl Kucseru, jehož rána z první se neujala. Před následným závarem neuspěl ani Řezníček pokusem z mezikruží. Tlak svěřenců Jana Tomajka a Borise Žabky byl každou minutou znatelnější, ale úvodní gól nevstřelili ani Dujsík se Švrčkem, kteří před Čiliakem pořádně zahrozili.

Zkraje prostřední periody se připomněl aktivní Flek. Český reprezentant se po přihrávce Ďalogy uvolnil na levém křídle, ale pozorný Konrád vytáhl rameno. Následně dvakrát po sobě zahrozil střelami z první Dujsík, jenže v ani jednom případě svatyni Komety netrefil. Rány z levého kruhu vzápětí vyslali také Řezníček a Kusko, avšak Čiliak dokázal zasáhnout i tentokrát. Zhruba v polovině řádné hrací doby si hosté zahráli přesilovku, skórovat při ní však mohli Hanáci, ale Menšíkův únik brněnský brankář vystihl.

Následně hráli svou druhou přesilovku Kohouti. Největší možnost prvních dvou třetin měl na hokejce Pavel Musil, jenž rovnou ze střídačky pádil sám na gólmana. Čiliaka už překonal, jenže gólovou radost zastavila tyč brněnské branky. Olomouc předvedla zajímavá střídání také po skončení početní výhody, ale rány Dujsíka a Kunce si Čiliak na poslední chvíli pokryl, přestože toho mnoho neviděl. Všechny kloudné útočné akce Komety šly přes Jakuba Fleka, který ve 37. minutě vybízel Koblížka, jehož teč zapadla těsně vedle zadní tyče.

Úvod třetí třetiny byl opatrný. Zajímavější akce byly k vidění až při další olomoucké přesilovce, na trestnou lavici za faul loktem odjel Holland. Musil zpoza brány připravil střeleckou pozici pro Orsavu, který ale místo nad lapačkou Čiliaka nenašel. Po návratu zámořského zadáka na led dopředu zamířil Kollár, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti zapadlo na boční síť.

Posléze ujížděl z levého křídla Kratochvíl, avšak domácí beci jej na poslední možný okamžik zastavili. První branka padla ve 49. minutě, kdy se poměrně šťastně prosadil z nulového úhlu Luboš Horký a rázem měla Kometa všechny trumfy ve své moci. Druhou trefu hostů mohli přidat rychle za sebou střílející Koblížek a Ďaloga, ale Branislav Konrád byl proti. Devadesát sekund před koncem třetí části zamířil olomoucký gólman na střídačku, ale větší tlak si Mora nevytvořila. V poslední minutě navíc přidal druhý gól Jakub Flek, a tak Brno uspělo na Hané 2:0.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Dvě třetiny byly od nás velmi dobré. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale velkým mínusem je nula vstřelených gólů. Měli jsme tam i samostatné nájezdy, což určitě ovlivnilo dnešní utkání. Ve třetí třetině už to z naší strany nebylo takové, jeden gól Komety to celé rozhodl. Poslední minuty už byly takové křečovité.“