Report ze zápasu LIT vs. OLO (2:1)

HC Verva Litvínov

2:1p

(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Na začátku první třetiny předvedli domácí hokejisté dvě pěkné akce, nejprve se podařila souhra Ščotky se Zygmuntem a Látalem, střela posledního jmenovaného ale byla sražena mimo bránu Olomouce. O pár chvil později vyslal ze své hole nebezpečný projektil Patrik Demel, ani tentokrát ale kotouč nemířil na Konrádovu bránu. Třetí velkou šanci Litvínova pak zlikvidoval Konrád, jenž dokázal se dokázal s vypětím všech sil přesunout a na poslední chvíli pokrýt odkryté místo své klece. Hanákům se v první třetině hned dvakrát naskytlo prázdné domácí brankoviště, poblíž něj však zrovna nebyl žádný hráč v bílých dresech, a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá třetina začala pěkně zostra, pár vteřin po vhazování orazítkoval tyč domácí brány útočník Jan Bambula. Rozhodčí se ještě rozhodli prozkoumat Bambulův střelecký pokus na videu, to nicméně ukázalo, že kotouč do brány nepropadl. Ve druhé třetině byl na straně hostů hodně aktivní Patrik Demel, který předvedl další dva střelecké pokusy. První gól zápasu přišel až na sklonku druhé třetiny, v čase 37:55 se do samostatného úniku dostal Lukáš Nahodil, který střelou mezi betony poslal Hanáky do vedení. Olomouc vstřelený gól viditelně povzbudil a ještě do konce druhého dějství si vypracovala několik zajímavých šancí, žádnou z nich ale už Godla za svá záda nepustil.

Na začátku třetí třetiny měli domácí hokejisté poprvé v zápase k dispozici přesilovou hru, využít ji však nedokázali. Velkou šanci na vyrovnání měli až o chvíli později. Patrik Zdráhal se dostal až před Konráda, slovenský brankář ve službách Olomouce se ale dokázal natáhnout a skrýt puk dřív, než mohl litvínovský hokejista skórovat do odkryté klece. Poté následovala další přesilovka Vervy, ale podobně jako ve své první početní výhodě, ani tentokrát nedokázal Litvínov výrazněji ohrozit bránu soupeře.

Necelé 2 minuty před koncem základní hrací doby domácí odvolali z brány Denise Godlu a zkusili své štěstí s šesti bruslaři v poli. Po zakázaném uvolnění Olomouce Litvínov vyhrál vhazování v útočném pásmu a půl minuty před vypršením času poslal zápas do prodloužení Tomáš Pospíšil. Jeho trefu nejprve zkoumal videorozhodčí kvůli možné hře vysokou holí, po potvrzení gólu si ještě Olomouc vzala trenérskou výzvu, ani napodruhé však videorozhodčí na gólu neshledal nic závadného. Po 40 vteřinách prodloužení pak o výhře Litvínova rozhodla dvojice Zdráhal - Jarůšek. Prvně jmenovaný ujel po levém křídle do útočného pásma, kde poslal kotouč na Richarda Jarůška, jenž z kruhu prostřelil Branislava Konráda a zajistil Vervě bod navíc.