Report ze zápasu OLO vs. HKR (6:0)

6:0

(3:0, 2:0, 1:0)

Královští lvi Hradec Králové

Olomouc hned od začátku nastoupila na svého soupeře, za což byla po necelých čtyřech minutách hry odměněna gólem. Z bezprostřední blízkosti před Čechem se prosadil Jiří Řípa. Na druhé straně se poté mohl o vyrovnání postarat Švagrovský, jenž ale na Kašíka nevyzrál.

Další branku se tak povedlo vstřelit znovu Kohoutům. Herman se snažil z mezikruží vyslat tvrdou ránu, která mu ale nevyšla podle představ. To se ale nakonec ukázalo při této akci být klíčovým faktorem, neboť puk se následně odrazil na hůl Ondřeje Švaňhala, jehož dorážka rozvlnila síť v hostující kleci.

Královští lvi měli možnost snížit z přesilové hry, jenže skórovat se jim v ní nepodařilo. Naopak Kohouti se při své první početní převaze z gólu radovali přesně ve chvíli, kdy potrestaný Budínský naskočil na led. Zpoza Čechovy branky našel Diviš před ní Martina Janáčka, který usměrnil kotouč mezi tři tyče.

Hosté měli o první pauze možnost dát se psychicky dohromady, ale pokud se jim to podařilo, tak úvod druhé části jim zřejmě vzal veškerou chuť do hokeje. Herman totiž z mezikruží poslal parádní nahrávku na pravý kruh, odkud se nemýlil Matěj Pekr.

Hradec Králové si sice dokázal také vytvořit nějaké vyložené šance, ale chyběl mu důraz. Navíc inkasoval v polovině duelu nešťastnou branku. Z rohu hřiště olomouckého útočného pásma nahodil Ondřej Švaňhal kotouč směrem na Čecha, puk si pak srazil za vlastního gólmana Vágner.

V poslední třetině se zápas už v podstatě jen dohrával, přesto Východočeši neztratili naději alespoň na jednu trefu. Vstřelit se jim branku ale nakonec nepodařilo, i když měli výhodu několika přesilových her. To gólové hody Mory završil necelé tři minuty před koncem Jakub Herman. Olomouc tak zvítězila nad Hradcem Králové 6:0.

Petr Fiala (HC Olomouc): Zápas rozhodla první třetina, která byla vyrovnaná, přesto se nám ji povedlo vyhrát tři nula. Kdyby to bylo dva dva, tak bychom nemohli nic říct. My jsme své tři šance, co jsme měli, dokázali proměnit. S přibývajícím časem bylo vidět, že si hosté přestávají věřit. V poslední třetině se pak utkání už jen dohrávalo, žádný velký hokej to již nebyl. Ta první ale hokejová byla a rozhodla v ní větší šikovnost v zakončení. My můžeme být maximálně spokojení a můžeme se nachystat na Mladou Boleslav.