Report ze zápasu OLO vs. BER (8:1)

8:1

(3:0, 5:0, 0:1)

Medvědi Beroun 1933

Utkání začalo velmi svižně, oba týmy se hned v úvodní minutě pozdravily prvními šancemi. Ze strany Olomouce měla velkou šanci dvojice Pekr – Herman, druhý jmenovaný ale nemířil přesně. Naopak Kašík musel vytáhnout spolehlivý zákrok proti Meidlovi. O pár desítek už padla první branka střetnutí, a to do sítě Marka Bendy. Zbyněk Hampl před berounskou klecí našel výborně postaveného Radima Kucharczyka, který pohotovou střelou otevřel gólový účet zápasu.

Mora byla po vedoucí trefě jako by pokropena živou vodou, v dalších příležitostech se objevili obránce Nedbálek a útočník Vodný, ani jeden z nich ale puk za Bendu nepropasoval. Úspěch už ale slavila další olomoucká šance, Jiří Řípa přesně našel Ondřeje Švaňhala, který s pomocí tyče prostřelil jedničku Medvědů. Výbornou první třetinu zakončili Kohouti pěknou souhrou v podání čtvrté pětky, když na jejím konci účinkoval Oldřich Heža a Benda kapituloval potřetí.

Mora v druhém dějství pokračovala v tom, čím zakončila první dvacetiminutovku. Sotva oba týmy nastoupily na ledovou plochu, už se Kohouti mohli znovu radovat. V patnácté vteřině druhé části zametal kotouč do berounské svatyně nejlepší kanonýr Hanáků Matěj Pekr a Marka Bendu nahradil v brance Hynek Kůdela. Mladý brankář, který v minosti oblékal olomoucký dres, se ani nestihl rozcvičit a už tahal puk ze sítě, když pátou branku Olomouce dával Richard Diviš.

Mora v prostředku druhé periody měla výhodu dvou mužů v poli, svou přesilovku pět na tři využili domácí zásluhou kapitána Jakuba Bartoně, který přesnou střelou do pohybu pošesté rozvlnil síť za Kůdelou. Střídající brankář Kůdela se musel cítit jako na válečné frontě, jeho spoluhráči totiž vůbec nestíhali a působili naprosto dezorientovaně. Za chvíli ale unavený strážce berounské svatyně pustil do branky Medvědů znovu Marka Bendu.

Domácí hokejisté však Marka Bendu po návratu do svatyně Medvědů nenechala ani na chvíli v klidu. Pavlu Selingrovi sice střela z mezikruží příliš nesedla, přesto si nakonec našla cestu za záda hostujícího gólmana. Ještě před druhou sirénou se podruhé v utkání prosadil domácí forvard Radim Kucharczyk, který už jen profitoval z krásné akce celé jeho formace.

Ve třetí části se už Kohouti do ofenzívy tolik netlačili, a tak se ke své práci dostal i olomoucký brankář Libor Kašík, který během druhé periody nemusel čelit vážnějším šancím hostů. Alespoň čestný úspěch mohl pro hosty zaznamenat Tomáš Doležal, když už však domácího brankáře překonal, zaskočil za něj útočník Herman.

Kašíkovi sebral druhou nulu v sezóně až šest minut před koncem třetí části Ondřej Hošťálek, který využil toho, že domácí brankář neudržel kotouč v lapačce a pohodlně zasunul do odkryté klece.

Do konce utkání už se nic nestalo, zápas tak nakonec za stavu 8:1 skončil a svěřenci trenérů Fialy a Tomajka si do prvoligové tabulky připsali další tři body.

Petr Fiala (HC Olomouc): Hned třetí střídání jsme dali gól, což nás hodně nakoplo. Beroun sice zahrozil z přesilovky, kde mohl využít tvrdé střely Pavla Vostřáka, naštěstí ji neproměnil, a naopak my jsme si začali vytvářet šance a dávat branky. Mužstvo postupně mělo větší jistotu, druhá třetina byla úplně v naší moci. Příležitostí jsme měli opravdu hodně, skóre mohlo být ještě výraznější. Trochu mě mrzí, že jsme si na konci nechali dát gól a už jsme nebyli tolik hladoví. Říká se, že do dalšího utkání se vstupuje s tím, s čím se končilo minulý zápas. Nás čeká důležitý duel s Havlíčkovým Brodem, kde snad tohle pořekadlo platit nebude.