Report ze zápasu OLO vs. VIT (3:4)

3:4

(1:0, 1:1, 1:3)

Hanáci vstoupili do utkání s jasným cílem - zužitkovat výhodu domácího prostředí a zajistit si postup do čtvrtfinále. Zápas ale nezačal podle jejich představ, hned na úvod si hosté zahráli početní výhodu čtyři na tři, žádnou větší šanci si ale nevytvořili. První zajímavou příležitost zaznamenaly Vítkovice, když Jan Hruška nebezpečně pálil z levého kruhu, avšak trefil pouze brankovou konstrukci.

V čase 10:29 se Michal Kunc protáhl po pravé straně kolem Bittena a s velkou přesností naservíroval puk křižným pasem na Viléma Buriana, jenž jej pouze doklepl do odkryté klece. Zanedlouho toto duo zahrozilo znovu. Kunc přelstil vítkovického obránce na modré a ihned přihrál na hráče se čtyřiadvacítkou na zádech, ten po zpracování kotouče nastřelil pouze připraveného Stezku.

Výbornou šanci měl také Vojtěch Tomeček, který střílel po skvělé pobídce Davida Krejčího, brankář Ostravanů si ale připsal perfektní zákrok. Na druhé straně opět nebezpečně pálil Hruška, tentokráte jeho projektil jen těsně minul tyč Konrádovy svatyně. V závěru úvodního dějství si mohla Mora zahrát první početní převahu, exbostonský forvard však nedovoleně soupeři odstrčil hokejku, a tak se počet hráčů na obou stranách vyrovnal.

Prostřední část hry otevřel tečí Bitten, olomoucký gólman jeho pokus se štěstím vyrazil. Po chybě Ostravanů v obraně se kotouče zmocnil Lukáš Klimek, proti jeho prudké střele na zadní tyč vytáhl Stezka pravý beton. Běžela 31. minuta, když se do přečíslení dva na jednoho dostal Michal Kunc s Vilémem Burianem, autor úvodního gólu našel Michala Kunce na druhé straně brankoviště, jednadvacetiletý útočník pouze usměrnil puk do prázdné brány.

Vítkovice ale nečekaly s odpovědí dlouho. Robert Flick pálil do pravé tyče, od které se hrací předmět postupně odrazil do nohy Jana Bernovského a za brankovou čáru. Rozhodčí šli ještě prozkoumat regulérnost gólu, který byl nakonec uznán. Ve výborné střelecké pozici se ocitl Jan Knotek, avšak Vítkovice opět podržel výborný Stezka.

Petr Fridrich se prokličkoval až do úniku, ve kterém byl nedovoleně zastaven Davidem Škůrkem, a tak měli hosté k dispozici trestné střílení. Na něj se vydal Tomáš Guman, Konráda ale překonat nedokázal. V posledních vteřinách periody se na modré napřáhl David Škůrek, jeho tvrdý pokus se zastavil o tyč vítkovické branky.

Na začátku závěrečné části hry tečoval Petr Kolouch nahození těsně před Vítkovickým brankářem, ten však na změnu trajektorie střely stačil zareagovat. V čase 47:57 se po závaru v olomouckém brankovišti zmocnil puku Marek Kalus, jenž střelou pod vyrážečku srovnal stav utkání. Vzápětí se Hanáci provinili zdržováním hry, přesilovku bleskově využil Dominik Lakatoš přesným nahozením od modré čáry.

V 53. minutě se bezmála naplněná plecharéna postavila na nohy. David Krejčí si najel mezi kruhy a přesnou trefou opět vyrovnal. Olomoucká radost ale příliš dlouho netrvala. Za necelých šedesát vteřin našel Lakatoš volného Tobiase Lindberga, jenž vymetl pravý růžek Konrádovy branky.

V závěru si Hanáci vytvořili velký tlak, dokonce to zkoušeli bez brankáře, vyrovnat se jim ale nepodařilo, a tak se série po prohře 4:3 přesouvá do Ostravy.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Série je vyrovnaná, zápasy jsou o gól. My jsme dnes nehráli v prvních dvou třetinách nehráli vůbec špatně, měli jsme několik příležitostí, na konci druhé třetiny jsme dokonce nastřelili tyčku. Dostali jsme gól na 2:1 přinesený do brány, ale takové věci se stávají. Bohužel jsme nezvládli třetí třetinu, bylo tam pár zajímavých okamžiků od všech účastníků na ledové ploše. My jsme bohužel byli o jeden gól horší. Samozřejmě měli bychom to asi moc lehké, kdybychom dnes vyhráli. Budeme se muset soustředit na čtvrteční duel.“