Report ze zápasu PCE vs. OLO (5:2)

HC Dynamo Pardubice

5:2

(2:1, 1:1, 2:0)

Skóre zápasu otevřel v 8. minutě Jan Knotek, který za Kloučkova záda tečoval nahození Tomáše Valenty. V zajímavé šanci se poté ocitl Jan Káňa, jeho zakončení však úspěšné nebylo, navíc olomoucký král střelců bolestivě narazil do soupeřovy brány a z ledu mu museli pomoct jeho spoluhráči. Hned vzápětí se Pardubice dostaly do útočného pásma, Zohorna našel přihrávkou na mezikruží stojícího Juraje Mikuše a bylo vyrovnáno. Ve 13. minutě na trestnou lavici usedl Lukáš Nahodil a na led se dostalo pardubické přesilovkové komando Zohorna, Camara, Kousal, Kosticyn a Mikuš, které olomoucké obranné čtveřici i Janu Lukášovi už od prvních vteřin početní výhody řádně zatápělo. A v čase 14:07 slavilo gólový úspěch, první gól v zápase zaznamenal Anthony Camara.

Na začátku druhé třetiny se Hanákům podařilo využít přesilovou hru. Lukáš Nahodil pohotově doklepl odražený kotouč za Kloučka a těsný náskok domácího celku se stal minulostí. Nikoli však na dlouho. Takřka v polovině zápasu si Dynamo vzala vedení v zápase zpět a opět se gólová situace uskutečnila během početní výhody. Při závaru před olomouckým brankovištěm se podařilo protlačit kotouč za Jana Lukáše Robertu Kousalovi. Chvíli poté se v brejku ocitl Kosticyn, Lukáš ale proti jeho střele vytasil svou lapačku. V závěru druhého dějství musela Olomouc čelit obrovskému tlaku Dynama. Poulíčkovu svižnou střelu zblokovali do ochranné sítě, během přečíslení 2 na 1 jim také pomohlo štěstí, Radoslav Tybor totiž nastalou situaci nevyřešil optimálně.

V gólové šanci se krátce po začátku třetí třetiny ocitl Matej Paulovič, který dostal krásně naservírovanou přihrávku od Rohlíka, pardubický hráč ale trefil jen hokejku Jana Lukáše. V prostřední části třetí dvacetiminutovky se nestalo nic zajímavého, na další nebezpečnou situaci jsme si tak museli počkat až 52. minuty, kdy byli Handl s Knotkem velmi blízko dorážce u brankoviště domácích, kotouč se však ani jednomu za brankovou čáru dostat nepodařilo. O chvíli později pak Dynamo zahrozilo při vlastním oslabení, Blümel ale přestřelil. Východočechy tento nezdar nemusel mrzet dlouho, v čase 56:14 na 4:2 zvýšil Matej Paulovič.

Necelých 5 minut před koncem základní hrací doby oslabil domácí Andrej Kosticyn, kterého rozhodčí poslali do kabin za faul na Adama Rutara. Dlouhou přesilovku Hanáci podpořili ještě odvoláním Jana Lukáše minutu před vypršením času. Snížit se však Hanákům nepodařilo, naopak Pardubice svou výhru pečetili gólem do prázdné brány, jeho autorem byl Ondřej Roman.