Report ze zápasu CEB vs. OLO (1:2)

Banes Motor České Budějovice

1:2p

(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Hanáci do zápasu vletěli jako uragán. Skvělá zadovka od zadního mantinelu našla úplně osamoceného Jana Káňu před klecí domácích, tomu při snaze zakončit vypíchl hrací předmět Hrachovina. Vzápětí se do úniku tlačil Lukáš Nahodil, avšak byl dojet českobudějovickým obráncem, a tak poslal kotouč do pravého kruhu na Jakuba Navrátila, ten ještě puk přihrál Michalu Kuncovi na střed, ten však byl odzbrojen protihráčem. Domácí se do útočného pásma podívali až po olomouckém faulu, Konrád za pomoci svých spoluhráčů všechny nebezpečné pokusy, zejména Lukáše Pecha, zneškodnil. Hned nato hrály České Budějovice další přesilovku, ani ta však využitá nebyla.

Zajímavou příležitost měl Jan Bambula, volný kotouč před svatyní Motoru ale nedokázal včas ve velké rychlosti zpracovat. Hru v početní převaze si na konci třetiny vyzkoušeli také Kohouti. Po vyhraném buly přišla rychlá přihrávka napříč pásmem na napřaženého Jana Káňu, ten se do kotouče opřel, avšak orazítkoval pouze pravou tyč. Zanedlouho přišla křižná přihrávka před bránu, žádný z hráčů v červených dresech ji do odkryté klece nedorazil.

Nebezpečnou ránu vyslal v přesilovce Alex Rašner, Hrachovina si svým zákrokem nebyl vůbec jistý, nakonec kotouč našel někde pod betonem. Na druhé straně si vytvořil zajímavou příležitost Jakub Valský, jenž objel bránu a nenápadným bekhendem vyslal černou pryž do horních pater olomoucké svatyně, Konrád byl však včas na svém místě. Nedisciplinovanost obou celků v utkání pokračovala dál, střelci však stále nepálili ostrými. Milan Gulaš mohl zamířit do úplně odkryté klece, ale snažil se najít ještě Vojtěcha Tomečka, k němu už puk přes olomouckou obranu nedoputoval.

Další obrovskou šanci měl na holi Jakub Orsava, ten z levého kruhu trefil pouze špičku betonu domácího gólmana. Hned nato hledal Jan Káňa připraveného Lukáše Nahodila před Hrachovinou, olomoucký forvard s devatenáctkou na zádech do jeho pasu vložil svou hokejku, mezi tři tyče se však netrefil. Zbývaly tři minuty do konce druhé části hry, když se bývalý olomoucký hráč Vojtěch Tomeček dostal k dorážce kotouče, který doputoval až za brankovou čáru. Branislav Konrád však okamžitě vyrazil za hlavním sudím, protože byl puk do brány kopnutý. Jeho zdání se nakonec potvrdilo, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Neuznaný gól nemusel domácí dlouho mrzet, v čase 37:59 vymyslel Motor skvělou kombinaci, na jejíž konci pálil Milan Gulaš pod horní tyč. Domácí mohli své vedení rychle zvýšit, Konrád se proti tvrdé ráně Gulaše z první stačil včas přesunout.

Na úvod třetí třetiny vyslal na Hrachovinu tvrdý projektil Jiří Ondrušek, jeho pokus se odrazil přímo na hůl Jana Káni, proti následné dorážce z velkého úhlu do poloodkryté klece ale českobudějovický brankář vytáhl perfektní zákrok. Vyrovnat mohl Silvester Kusko, v úniku ale přestřelil. Psala se 51. minuta, když se po střetu dvou hráčů zmocnil puku David Škůrek, jenž bez váhání střelou z pravého kruhu propálil Dominika Hrachovinu.

Zanedlouho se Mora mohla radovat znovu. Jakub Orsava si vyjel z pravé strany, obehrál několik protivníků a bekhendovou střelou prověřil pozornost českobudějovického gólmana. Podobný kousek vyzkoušel také Jan Bambula, ale i s jeho pokusem si Hrachovina poradil. Na druhé straně byl blízko ke vstřelené brankce Jan Štencel, Konrád jeho pokus jen se štěstím vyrazil. Šedesát minut k určení vítěze nestačilo, duel tak došel až do prodloužení.

Na úvod nastavené části hry se do úniku dostal Lukáš Klimek, snažil se o bekhendovou kličku, ta mu ale nevyšla. Na druhé straně se v přečíslení ocitl Martins Dzierkals, ale ani on nebyl úspěšný. Vzápětí dostala Olomouc k dispozici další přesilovku. V ní se Jiří Ondrušek napřáhnul a přesným zásahem rozhodl zápas. Hanáci si tak připisují další dva body do tabulky.

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): Gratuluji Olomouci k vítězství. Olomouc hraje důrazný hokej, bojují. My jsme věděli, co nás bude čekat. Vytvořili jsme si dobré šance, oni byli podpoření vynikajícím výkonem gólmana, ten chytal famózně. Když jsme si šanci vytvořili, tak on byl ten rozdílový hráč pro ně. Takhle to mají prostě postavené. Nechávají tam srdce, bude to vždycky těžké proti nim hrát. My jsme neodskočili tím druhým gólem, abychom si pomohli. A oni se dostali zpátky do hry vstřelenou brankou. V tom prodloužení to nebudu komentovat, dostali jsme gól v oslabení.