Report ze zápasu LTM vs. OLO (2:1)

HC Stadion Litoměřice

2:1p

(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Duel druhého kola v Litoměřicích sliboval zajímavou podívanou. V brance domácích totiž nastoupil Dušan Salfický, obranným řadám pak pomáhal bývalý bek Kohoutů, Ondřej Kříž. Na druhé straně opět nechyběl Jiří Dopita.

Olomouc byla v samotném úvodu aktivnější, ale jakmile se Stadion zahřál na provozní teplotu, začal kousat. Postupně hru vyrovnal a v závěru první periody byl i nebezpečnější, zvláště v přesilových hrách. Žigárdy však odolal.

Ve druhé části se mírně přitvrdilo a přišly také dvě šance Olomouce. Nejprve Marosz a vzápětí po něm i Řípa se dostali do rychlého úniku, ale oběma radost překazil pozorný Salfický.

Skóre se poprvé měnilo v polovině prostřední periody. Po nádherné přihrávce Pšurného od pravého mantinelu se před bránou Litoměřic prosadil Jakub Šlahař a Olomouc vedla.

Za Litoměřice mohl v přesilové hře odpovědět Horčička, jeho dělovku do šibenice z mezikruží však Žigárdy neuvěřitelným zákrokem vytěsnil mimo. Na druhé straně mohli zvýšit vedení Mory Selingr a Pekr, ale tváří v tvář Salfickému neuspěli.

V osmačtyřicáté minutě se Stadionu podařilo srovnat. Nahození Jiřího Suchého od modré Žigárdy neviděl, a poprvé v sezóně tak lovil puk ze své sítě.

Devět minut před závěrečnou sirénou pak hráli domácí půlminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale zužitkovat ji nedokázali. Stejnou možnost pak měli i Olomoučtí, a to dokonce na 75 vteřin, ale dopadli stejně jako jejich soupeř.

Fotbalové skóre 1:1 svítilo na výsledkové tabuli i po šedesáti minutách, na řadu proto přišlo prodloužení. A v něm se Severočeši dostali po Ondruškově vyloučení k přesilovce čtyři na tři. Minutu a třináct vteřin před koncem přijal puk Ladislav Slížek, popojel si a zblízka z úhlu po zemi překonal olomouckého gólmana.

Mora tak v Litoměřicích získala pouze bod. Hanáky čeká den volna a už v pondělí přivítají od 18 hodin na domácím ledě Horáckou Slavii Třebíč.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Pro nás to jsou strašně důležité body. Těší mě zlepšený výkon oproti minulému zápasu. Hráli jsme s nasazením, měli jsme dobrý pohyb. Body jsme si opravdu zasloužili, takže jsme spokojení. Věděli jsme, že Olomouc je těžký soupeř, věděli jsme, že musíme podat stoprocentní výkon po celý zápas, což se podařilo, i když chyby tam byly. Sehráli jsme dobře přesilovky, beci hodně stříleli. Výborně se nám také povedla oslabení.