Report ze zápasu OLO vs. PLZ (2:4)

2:4

(1:0, 0:3, 1:1)

HC Škoda Plzeň

První velkou šanci v utkání zaznamenal Dvořák, který po nečekané ráně z levého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci. Přesně v polovině úvodní třetiny si hosté zahráli první početní výhodu. Hamšík se prokličkoval až před olomouckou bránu, odkud vyslal prudkou střelu zápěstím, Špunar však proti jeho střele pohotově vytáhl lapačku. Po skončení plzeňské přesilovky si hru v početní převaze vyzkoušeli také Hanáci, když byli vyloučeni rovnou dva hokejisté hostů, avšak hra proti třem se jim příliš nevydařila.

Další velkou příležitost ke skórování měl Korčák, jenž zakončoval po křižném pasu Adamce do úplně odkryté klece, avšak trefil pouze boční síť. V čase 19:07 se poprvé měnilo skóre. Zapletal vystihl rozehrávku Indiánů, najel si do pravého kruhu a vyslal tvrdou střelu, která se od Lokajíčka odrazila příhodně pro Jiřího Fibigra, jenž jen puk doklepl do prázdné brány.

Na úvod prostřední části hry šli Hanáci znovu do oslabení, které plzeňská Škodovka bleskurychle potrestala. Po kombinaci na modré vyslal Slanina tvrdou ránu na Špunara, která brankářské jedničce Mory vypadla z výstroje. Toho využil Patrik Eremiáš, jenž puk usměrnil za brankovou čáru. Netrvalo dlouho a Kohouti se opět provinili nedovoleným zákrokem. Tomáš Pánek vystřelil z levého kruhu, Špunar přes zakrytý výhled nic neviděl, a tak nestačil na jeho pokus zareagovat.

Série vyloučení ale stále pokračovala, ve 28. minutě byli Hanáci potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Adamec našel po rychlém protiútoku Adama Dvořáka v prostoru mezi kruhy, který ránou z první zvýšil vedení Plzně o dva góly. Další velkou šanci zaznamenal Pavlák, jenž dorážel do odkryté klece, forvard Škodovky ale přestřelil.

Třetí třetinu otevřel výbornou příležitostí Panáček, když využil zaváhání v plzeňské rozehrávce, avšak Lokajíčka střelou pod lapačku nepřekonal. V čase 56:08 se po Grochově pobídce dostal do úniku Joshua James Mácha, který po bekhendové stahovačce poslal brankáři Indiánů puk pod beton.

V závěru hry se Olomouc rozhodla pro hru bez gólmana. Po vybojovaném kotouči v rohu kluziště se do útoku vydal Adam Dvořák, jenž svým druhým gólem v zápase pojistil svému celku výhru na olomouckém ledě. Plzeň si tak pojistila první místo, naopak Kohouti kvůli vítězství Zlína v Liberci končí na 13. místě, které je posouvá do části poražených.