Report ze zápasu OLO vs. SUM (0:4)

(0:2, 0:1, 0:1)

Draci Šumperk

Z počátku první třetiny byla v útoku vidět spíše domácí Olomouc, která se také dostávala do nespočtu šancí. Přesto to byl Šumperk, kdo se prosadil jako první, a to díky Matyáši Jarmarovi, kterému se podařilo využít nabídnuté šance v 10. minutě. Olomoučtí se poté snažili jednogólovou ztrátu dohnat a pustili se do utkání více útočně. Místo vyrovnání ovšem přišel druhý zásah draků. Prosadil se Jakub Čunát. Od této chvíle byli v útoku vidět především hosté, ale do konce periody se jim již prosadit nepodařilo.

V první polovině druhé periody se hra neustále přesouvala z jedné strany na druhou a žádnému z celků se nedařilo dostat kotouč pod svou nadvládu. Poté ovšem skóroval střelou z pravého kruhu Ondřej Peškar, jenž tak navýšil vedení Šumperka už na tři branky. Po tomto gólu se hra výrazně zpomalila a v útoku se drželi především hosté. Od 34. minuty to vypadalo, že Olomoučtí nabrali druhý dech, jelikož se dostávali čím dál častěji do útoku. K přesným střelám však docházelo zřídka..

V prvních minutách třetí třetiny útočili hlavně domácí. Větší šanci si ale nevypracovali. Další minuty byly lepší spíše pro hosty ze Šumperka, kterým se dařilo dostávat více do útoku, a také se v něm udržet. Ke konci třetiny už to vypadalo, že se do konce zápasu diváci dalšího gólu nedočkají. V poslední minutě se však podařilo trefit za Frgálova záda Kryštofu Seindenglanzovi.

Draci tak zvítězili 4:0.

OHLASY

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): „Dnešní utkání se mi hodnotí velice špatně, protože jsme věřili, že navážeme na náš čtvrteční výkon proti Kometě. Někteří hráči to asi v hlavě nedokázali vstřebat. Šumperk dneska zaslouženě zvítězil, šel si za tím daleko trpělivěji a zodpovědněji. Myslím si, že první třetina určila ráz utkání, my pak od druhé třetiny jenom bojovali. Nějakou šanci jsme si vytvořili, ale tím, že tam chyběla taková lehkost a klid do zakončení jsme nebyli ani schopni ten gól dát. Šumperk si dokráčel pro vítězství a já mu můžu jenom gratulovat.“