Report ze zápasu OLO vs. KOM (0:3)

0:3

(0:2, 0:1, 0:0)

V úvodní dvacetiminutovce byli na ledě lepší Brněnští. Ve 3. minutě se ujali vedení díky individuální akci Davida Štula, jenž se ze středního pásma dostal díky rychlému bruslení až k úspěšnému zakončení na olomouckého Jakuba Čerbáka. Ve 12. minutě, jen vteřinu po ukončení přesilovky domácích, dokázali hosté opět skórovat. Střelcem branky byl tentokrát Matěj Pavlík.

Do druhého dějství naskočili Kohouti jednoznačně odhodlaněji a předvedli bojovný výkon. Byla k vidění spousta šancí, avšak brněnský gólman Martin Fajmon za svá záda nepustil žádnou střelu. V polovině zápasu došlo ke střídání brankářů na obou stranách. Na led tak přišli Ondřej Putin a za hosty Petr Hradil. Jediná branka padla ve 38. minutě po nahození od Jakuba Zubíčka.

Do poslední třetiny šli domácí i za nepříznivého stavu s velikou vervou. Kometa se většinu času soustředila pouze na obranu a chyby hráčů řešila fauly. Hanáci však své přesilové hry nedokázali využít a nakonec Brnu podlehli 0:3.

Richard Brančík (HC Olomouc): „Zápas se nehodnotí snadně. Nedali jsme ani jednu branku a těžce se vyhrává bez gólu. Z naší strany bych zhodnotil hlavně první třetinu špatně. Horší pohyb, neplnění úkolů, co jsme si řekli. Od druhé třetiny se to malinko zlepšilo a hra se také vyrovnala. Začali jsme si vytvářet šance, ale nebyl tam důraz před brankou a hodně střel šlo i mimo, kdy nám puk po odražení vylétl z pásma. Celkově utkání bylo z obou stran bojovné, hodně vyloučených na obou stranách rozkouskovalo hru. Z naší strany to nebylo moc povedené utkání. Je škoda, že jsme nedali žádný gól a co se týče brankářů, oba předvedli velmi slušný výkon.“