Kohouti začali výborně. Už v páté minutě Andrej Prísažný vybojoval kotouč za brankou a předal ho Zelinkovi, jenž poté připravil gólovou situaci pro Aleše Václavského. Dukla následně dostala možnost početní převahy, která ovšem zůstala nevyužita.

V polovině úvodní dvacetiminutovky měla obě mužstva velkou příležitost upravit skóre. Nejprve hostující brankář Filip Maláč výborně překazil obrovskou příležitost Adama Masareho. Z následného protiútoku pak Jihlavští trefili tyč olomoucké branky. Zanedlouho se už ale stav měnil. Vedení Hanáků navýšil pohotovou střelou Matyáš Fasner.

Druhá dvacetiminutovka se nesla převážně v duchu častých vyloučení na obou stranách. V přesilových hrách se ovšem ani jednomu z týmů nedařilo úplně podle představ, a tak mohli diváci sledovat převážně vyhazování přes všechny čáry. Jedinou velkou šanci v prostřední periodě měl na svědomí David Bulík, který se řítil tváří v tvář Janu Špunarovi. Olomoucký gólman ovšem kotouč za svá záda nepustil, a tak skóre zůstalo neměnné.

Ve třetí třetině byla Dukla aktivnějším mužstvem a zasypávala domácího brankáře množstvím střel. Ujala se ovšem pouze jediná. Šimon Zdarsa unikl všem svým protihráčům a zavěsil přesně do pravého horního rohu branky. Více už hosté nepředvedli. Naopak, při risku bez brankáře trefil odkrytou klec Lukáš Přidal, čímž zpečetil vítězství Olomouckých. Hanáci tak vrátili svému soupěři porážku a připisují si důležité body do tabulky skupiny o udržení.

Ohlasy trenérů

Jiří Řípa (HC Olomouc): „Pro nás to bylo velmi těžké utkání s výborným výsledkem. Chceme se co nejvíce přiblížit té první pětce, abychom měli co nejlepší pozici v play-down, takže dnes jsou to pro nás velmi zlaté tři body. Velmi nás podržel Honza Špunar."