Report ze zápasu OLO vs. LIT (3:1)

3:1

(0:1, 1:0, 2:0)

HC Verva Litvínov

Od začátku utkání byla aktivnější domácí Olomouc. První větší šance přišla ve třetí minutě, když se Poledna a Mácha dostali do přečíslení. První zmiňovaný svou nahrávku ale nezacílil dobře, a tak celou akci zastavil svou lapačkou brankář hostů. Další gólovou příležitost měl Tichý, který se snažil tečovat puk do sítě, ale neúspěšně. Následně byl ve skvělé střelecké pozici Mácha, avšak gólman Klika předvedl famózní zákrok. Také Ruda mohl poslat Hanáky do vedení, když se kvůli špatnému střídání hostů ocitl nebráněný před litvínovskou bránou. Jeho pokus však šel jen těsně vedle.

V čase 14:32 přišla první větší šance Litvínova a byla hned úspěšná. Jakub Hák vypálil na cloněného Špunara z prostoru mezikruží, ten už na střelu nestihnul zareagovat. V závěru prvního dějství mohl zvýšit vedení hostů Vopat, jeho střela však skončila v lapačce domácího brankáře.

V úvodu druhé části hry dostala Mora k dispozici přesilovku. Nejdříve kotouč nebezpečně poskakoval před bránou hostů, ale nikdo z Hanáků jej usměrnit do brány nedokázal. Poté hráči Olomouce stříleli na litvínovskou klec ze všech úhlů, avšak Klika svůj tým opět podržel. Také Chemici se mohli radovat, střelu Skuhrovce totiž vyrazil Špunar jen s velkým štěstím.

V 37. minutě bylo vyrovnáno. Joshua James Mácha střílel z ostrého úhlu, jeho pokus skončil až za zády litvínovského gólmana. Vzápětí si mohli Chemici vzít vedení zpět, v početní výhodě ale skórovat nedokázali.

V úvodu třetí periody našel Kučera úplně volného Máchu před bránou. Jeho pokus jen s velkým štěstím Klika vykryl. V 49. minutě našel Tobiáš Handl na levém kruhu Jakuba Zapletala, který nekompromyslně propálil brankáře Kliku. Zvýšit vedení mohl Kučera, jeho pokus zastavila branková konstrukce.

Přesně v čase 53:00 slavili Kohouti znovu. Joshua James Mácha vyslal svižnou střelu z pravého kruhu a připsal si již druhou branku v dnešním klání. Litvínov byl blízko k další inkasované brance, avšak střelu Zapletala do téměř odkryté brány šťastně zblokoval jeden z obránců hostů. Chemici si ještě v závěru zápasu vytvořili tlak v útočném pásmu, dokonce odvolali svého brankáře, ale vstřelit gól a zdramatizovat tak utkání bylo již nad jejich síly.

Karel Beran (HC Olomouc): „Pro nás to byl těžký zápas. Od začátku jsme dobře bruslili a vytvářeli si tlak. Škoda té inkasované branky, ale jsem rád, že nás ta branka neotřásla. Pořád jsme si vytvářeli tlak až nám to tam napadalo a byli jsme trpělivý. Jsme rádi za vítězství, protože jsme minulé dva domácí zápasy nezvládli. Takže gratuluji a děkuji klukům za výkon."