Report ze zápasu OLO vs. PCE (2:1)

2:1

(1:0, 1:0, 0:1)

HC Dynamo Pardubice

21. kolo turnaje O pohár DHL nabídlo napínavý souboj o čtvrtou příčku mezi Olomoucí a Pardubicemi. Oba týmy se již střetly dříve v sezóně na ledě Dynama, kde zvítězili Východočeši 3:0, kohouti tak bojovali také o to, aby vyrovnali vzájemnou bilanci.

Úvod zápasu byl spíše opatrnější a první větší šance na sebe nechala čekat až do 5. minuty, kdy se za obranu hostů dostal Krupa, tomu však puk u závěrečné kličky proklouzl pod hokejkou. O dvě minuty později už byl David Vosátko úspěšnější a domácí šli do vedení. To mohli ještě navýšit v přečíslení dvou proti jednomu Kalač s Madrem, druhý jmenovaný však při střele z první promáchl. Šance na odpověď se Pardubicím naskytla v jedenácté minutě, po zmatku v brankovišti domácího brankáře Hasaly, který zcela ztratil pojem o tom, kde je puk, vyrovnání se ale nekonalo. V závěru třetiny se ještě dostal ke střele z mezikruží Rohlík, proti tomu ale Hasala zasáhl ramenem.

Druhá dvacetiminutovka pokračovala ve vyrovnaném duchu, příležitostně se zdálo, že mají domácí mírnou převahu. Ve 26. minutě hráli Hanáci přesilovku, na jejím konci se však naskytla Pardubicím příležitost vyrovnat, když se za obranu domácích dostal Rohlík. Vracející se obránce mu ale stihl zblokovat střelu. Tentýž hráč se dostal do těsného brejku ještě jednou, tentokrát jeho střelu zlikvidoval Hasala. Ve 31. minutě se opět měnilo skóre po individuální akci Matěje Tomajka, který se protlačil s pukem před branku a kličkou překonal Borovičku. O odpověď se pak mohli v závěru druhé periody postarat Tobiáš a Paleček, ani jeden však neuspěl.

Poslední část začaly Pardubice aktivněji a snažily se zvrátit nelichotivé skóre. Domácí jim k tomu ještě napomohli špatným střídáním, ani při přesilové hře však Dynamo nedosáhlo branky, ačkoliv se Rohlík s Kostkou dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Ve velké šanci byl také Kubíček, jenž zůstal zapomenutý u tyčky olomoucké branky, po Olivově přihrávce ale promáchl. V závěrečných minutách Dynamo zkusilo odvolat brankáře a olomoucká vyhození jen tak tak míjela odkrytou klec. Výhoda se tak nakonec Pardubicím přece jen vyplatila a minutu a půl před koncem vstřelil kontaktní branku Michal Rouha. Pardubický tlak pokračoval, vyrovnání už ale nepřišlo, a Olomouc tak bere tři body a přeskočila v tabulce svého soupeře.