Report ze zápasu OLO vs. TRI (4:2)

4:2

(0:1, 0:0, 4:1)

HC Oceláři Třinec

Po vyrovnaném začátku utkání se v čase 4:25 utrhl olomoucké obraně Samuel Buček, který rychlou střelou pod lapačku překonal Jana Lukáše - 0:1. Poté se hrálo bez větších šancí na obou stranách, až Kucsera zavezl černou gumu za třineckou bránu a následně vybídl Olesze, jenž z těsné blízkosti ztroskotal na Mazancovi. Asi o patnáct sekund později se před brankovištěm snažil prosadit Anděl, ale zkušený brankář Ocelářů si prostor u lapačky pohlídal. Díky vyloučení Kurovského si Hanáci zahráli první přesilovku, větší šanci si ale nevytvořili, akorát Navrátil pálil pohotově těsně vedle vzdálenější tyče.

V 15. minutě se na vrcholu kruhu objevil Mareš, jehož rána zapadla na Mazancovu hruď. Také Třinec ale vystrčil růžky, když se před Lukášem zjevil Roman, ale kličku do bekhendu nedotáhl. Po vyloučení Anděla hráli přesilovku i hosté. Připomněl se v ní Hrňa, jehož dvě střely z pravé strany byly pořádně nebezpečné. Z opačného kruhu poté pálil elitní kanonýr Růžička, olomoucký brankář si ramenem střelu pohlídal. Poslední výraznější šanci první periody měl Řezníček, proti jehož pokusu zaklapl Mazanec včas své betony.

Po skončení první pauzy se několik minut nehrálo kvůli potížím s ledovou plochou. Vše se ale vyřešilo a hned po pár vteřinách zahrozil Růžička. Dlouhou forehandovou kličku forvarda s číslem 27 na zádech Lukáš stačil lapit. Na druhé straně Olesz přistrčil puk Kuskovi, který vystřelil do připravené vyrážečky. Další šance měli Oceláři. Nejprve tvrdě střílel Růžička nad břevno krátce po buly a o chvíli později Hudáček pěknou žabičkou oslovil Bučka, jenž svůj druhý gól nedal, proti byl Lukáš.

Ve druhé polovině prostřední části se do kvalitní pozice proháčkoval Kurovský, vytáhlý útočník Třince ale o pár čísel přestřelil. Do obrovské šance se posléze dostal Káňa, v samostatném úniku ale ztroskotal na Mazancovi a následně neuspěl ani dorážející Bambula. Úplně sám zůstal poté v mezikruží Řezníček. Poprvé trefil beton a podruhé vytáhl třinecký gólman vynikající zákrok lapačkou. Ve 39. minutě příkladně zabojoval Olesz, jenž se navíc snažil tečovat nahození Anděla, ale také v tomto případě byl Mazanec úspěšnější.

Na začátku třetí třetiny byli domácí aktivní. Káňa střílel z levé strany, ale Mazanec vyrazil. Hanáci se po zásluze dočkali ve 44. minutě, kdy Škůrek od modré čáry vystřelil a jeho projektil tečoval za záda třineckého gólmana Silvester Kusko - 1:1. O pár minut později se svěřenci trenérů Tomajka a Žabky museli bránit, poněvadž Třinec hrál přesilovku, ale celek hrající v bílých dresech celé dvě minuty přečkal bez potíží, navíc s návratem Škůrka na led zahrozil Olesz. V polovině třetí periody se před volnější část klece tlačil Chmielewski, polský forvard byl na poslední možnou chvíli zablokován Černým.

Domácí si vytvořili tlak a nakonec byli odměněni brankou Karla Pláška v 56. minutě, jemuž na pravý kruh nabil Pavel Musil - 2:1. Třinec ale o dvě minuty později srovnal, když slavil úspěch Daniel Kurovský - 2:2. Předposlední minuta ale patřila celku z Hané. Krásné sólo Jana Káni dorazil Jakub Navrátil - 3:2. Ačkoliv v závěrečných sekundách nebezpečně střílel Hrňa, pojistku do prázdné klece přidal Silvester Kusko - 4:2. Mora doma vyhrála popáté za sebou.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Nezačali jsme dobře, Třinec byl prvních deset minut jednoznačně lepší. Měli jsme problém s napadáním soupeře. Neměli jsme na nic čas, trochu trvalo, než jsme si na to přivykli. V první třetině měl Třinec spoustu šancí, ale naštěstí jsme inkasovali pouze jednou. Pak už to bylo vyrovnanější. Ve druhé třetině jsme se snažili, ale před bránou jsme neměli štěstí. Nakonec jsme vyrovnali ve třetí třetině, pak jsme dokonce i vedli, ale bohužel jsme inkasovali znovu. Co se týče koncovky, klobouk dolů před týmem. Třetí gól byl opravdu krásný.“