Report ze zápasu OLO vs. JIH (5:2)

5:2

(2:1, 1:0, 2:1)

HC Dukla Jihlava

Do utkání proti prvoligové Jihlavě nastoupili Kohouti v pro domácí prostředí netradiční červené barvě dresů. První velkou šanci utkání, při níž zazvonila branková konstrukce za Konrádovými zády, sice měla na svých hokejkách Jihlava v přesilové hře, krátce nato však šli do čtyř také hosté a při hře 4 na 4 se dokázal prosadit David Ostřížek, který se po špatném střídání soupeře dostal do brejku a bekhendem překonal brankáře Lundströma.

Ve 12. minutě byl blízko vyrovnání Davídek, před kterým byla prázdná brána, Konrád se ale stihl zázračně přesunout a skrýt kotouč pod svou lapačkou. V čase 14:25 se Hanáci radovali znova. Tomáš Valenta přihrál ke kruhům sjíždějícímu Petru Kolouchovi, a ten rozvlnil síť za švédským gólmanem.

Dukla si v první třetině vypracovala několik slibných šancí a za svou aktivitu byla nakonec také ona odměněna gólem. Jihlavský útok předvedl skvělou akci 3 na 2, na jejímž konci Peter Lichanec uklidil kotouč pod horní tyč olomoucké brány.

Ve 26. minutě předvedli skvělou spolupráci také Vojtěch Tomeček s Vilémem Burianem. První jmenovaný naservíroval kotouč nápaditou přihrávkou na vzdálenější tyč Burianovi a ten černou pryž usměrnil do brány. Na druhé straně se hned do dvou velkých šancí dostával Tomáš Čachotský, skóre už se však neměnilo.

Další gól přišel až ve 45. minutě, kdy Olomouc zvýšila už na 4:1. Dvorní nahrávač Kohoutů Tomeček nabídl kotouč Janu Knotkovi, který sice při střele zlomil hůl, ale puk skončil v jihlavské síti, takže ho to vůbec nemuselo mrzet.

O necelé tři minuty později předvedl parádní akci Petr Kolouch, na kterého sice dorážel jihlavský obránce, útočník Hanáků si s ním však dokázal poradit a podruhé v zápase prostřelil brankáře Dukly. O pár okamžiků později si mohl druhý gól připsat také Ostřížek, tentokrát byl ale Brož pozorný.

Ačkoli skóre na světelné tabuli bylo pro hosty nepříznivé, Jihlava rozhodně neskládala zbraně a krátce po konci přesilové hry se jí podařilo snížit na 5:2 zásluhou už dvoubrankového Petera Lichance.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Hodnotí se to dobře, vyhráli jsme. Ale když vezmeme ten výkon, tak si myslím, že od začátku nám to docela bruslilo. Byli jsme lepší v soubojích, docela nám vycházelo napadání, dostali jsme Jihlavu pod tlak. Prosadili jsme se i gólově, proměňovali jsme šance, takže s výkonem jsme spokojení. Co se týká okleštěné sestavy, někteří hráči dostali volno, někteří se nám zranili ráno při rozbruslení, takže ty jsme do zápasu nepustili. Aspoň si kluci víc zahráli.