Report ze zápasu OLO vs. HKM (2:5)

2:5

(1:0, 0:2, 1:3)

Mountfield HK

První větší šanci utkání měl na své hokejce nováček v dresu Hanáků Jakub Navrátil, tentokrát mu ale ještě nebylo souzeno prosadit se v novém působišti – jeho střela je těsně minula levou tyč Mazancovy brány. O chvíli později na druhé straně zahrozil Petr Zámorský těžkou střelou od modré, Konrád však měl dobrý výhled a kotouči nastavil svůj beton.

V polovině prvního dějství si Hanáci zahráli přesilovou hru, bránu soupeře v ní však příliš ohrozit nedokázali. Naopak po škobrtnutí Dujsíka na útočné modré čáře mohl do brejku ujíždět Cingel. Zakončení ale hradeckému útočníkovi znemožnil vracející se Adam Rutar. Ve 14. minutě se poměr sil na ledě opět proměnil, tentokrát si ale přesilovou hru zahráli hosté.

Po vítězném buly v obranném pásmu vyvezl kotouč až do rohu hradecké třetiny Kucsera a dokázal tak z oslabení ukrojit cenní vteřiny. Krátce po návratu hostů na útočné pozice sice musel Konrád povolat do akce svou lapačku, po následujícím vhazování ale Olomouc opět dokázala vyhodit. Přestože se Lvi v závěru své přesilovky na čas usadili před slovenským gólmanem ve službách domácího celku, Kohouti je dokázali pokrývat a blokovat jejich přihrávky.

Už už to vypadalo, že se do kabin bude odcházet za nerozhodného stavu, když v tom se v čase 18:39 rozsvítila siréna za bránou Marka Mazance. Svým prvním gólem v dresu Hanáků se uvedla nová posila Lukáš Kucsera, která se prosadila z předbrankového prostoru po přihrávce Tomáše Valenty.

Horkou chvilku zažil Branislav Konrád ve 24. minutě, kdy na něj v oslaben ujížděl Perret, slovenský fantom ale vytasil akrobatický zákrok a Perretův střelecký pokus vytěsnil. Na druhé straně se o chvíli později ocitl v dobré střelecké pozici na vrcholku kruhu Dujsík, jeho střela však mířila jen vedle královehradecké klece.

V čase 27:06 se rozjásala skupinka fanoušků Východočechů,´- na mezikruží si totiž sjel Aleš Jergl, po jehož střele se rozvlnila branková síť za Konrádovými zády. Ex-olomoucký snajpr si v dalším střídaní najížděl do další dobré střelecké pozice, stíhající obránce jej nicméně stihl včas zachytit. To však Lvy nemuselo dlouho mrzet, protože necelých pět minut před zazněním sirény ukončující prostřední část skóroval Jakub Orsava, který tak dokázal zužitkovat tlak svého týmu v předešlých minutách.

Lepší vstup do třetí třetiny měli hosté, kteří po necelých dvou minutách hry navýšili svůj náskok po samostatném úniku Jakuba Sklenáře. Po své třetí brance měl Mountfield ještě několik zajímavých příležitostí, žádnou se mu ale nepodařilo vyžít. Přesně podle staré hokejové pravdy nedáš-dostaneš se z gólu radovali naopak domácí. David Škůrek dokázal navzdory těžkému střeleckému úhlu poslat kotouč za Lukešova záda a snížit na 2:3.

Dvě minuty po Škůrkově trefě ale Hradec opět odskočil na rozdíl dvou branek. Orsavův nájezd ještě Konrád zastavil, dorážce Petra Koukala už však zabránit nedokázal. Hanáci mohli odpovědět v téměř půl minuty trvající přesilovce 5 na 3, tu však využít nedokázali. Přesně ve chvíli, kdy na led z trestné lavice naskakoval Čáp ujel olomoucké obraně Jordan Perret a přidal pátý gól do sbírky Mountfieldu.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dobře jsme začali, ale ve druhé třetině nás Hradec začal přehrávat. Nevyšel nám nástup ve třetí třetině, kdy jsme hned dostali gól. Je to škoda, ale byl to první zápas. Doufáme, že ty chyby ještě odstraníme. Ve čtvrtek jedeme do Pardubic, kde doufám, podáme lepší výkon.