Report ze zápasu OLO vs. MBL (1:2)

1:2p

(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

BK Mladá Boleslav

Po prvním buly se utkání odehrávalo ve vysokém tempu a hned v úvodu si domácí vytvořili solidní tlak v útočném pásmu, avšak dobře fungující obrana Středočechů nedovolila kohoutům větších šancí. Naopak na druhé straně kluziště se hostujícím Bruslařům podařilo z minima vytěžit maximum. Nenápadná přihrávka Oscara Flynna od mantinelu prošla až na osu hřiště na Pavla Kousala , který ranou z první v 7. minutě zápasu poprvé rozvlnil síť. Mora se však úvodní branky nezalekla a dále se hnala dopředu, ale i přes téměř minutu dlouhou přesilovku pět na tři se nedokázala prosadit a skóre po první třetině bylo 0:1.

Ani ve druhé dvacetiminutovce domácí v tlaku nepolevili a toužili po vyrovnání. Zabrala ale i Boleslav a srovnala krok. Hrál se tak urputný hokej a bojovalo se o každý milimetr ledu. Na šancích oproti první periodě ubylo, i proto, že docházelo k častým vyloučením na obou stranách. Pěknou podívanou přinesl až závěr druhé třetiny, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a i oba brankáři si na své konto připsali nějaké dobré zákroky. Po druhé siréně to sice bylo 22:17 na střely, ale skóre se neměnilo.

Olomoučtí věděli, že jim na vyrovnání zbývá už jen dvacet minut, a že jim v cestě stojí neprostupná mladoboleslavská obrana, a především strážce klece Gasper Krošejl. V závěrečné části domácí přebrali otěže zápasu a snažili se co nejvíce držet na puku v útočném pásmu a také co nejvíce zaměstnat hostujícího gólmana. Do šance se dostali Kolouch i Švrček, ale první gólová siréna této sezóny v olomoucké „plechárně“ stále nemohla zaznít. Všechno se změnilo ve 49. minutě, kdy olomoucký oblíbenec Zbyněk Irgl potvrdil svoji pověst střelce a rozjásal domácí fanoušky. Po střele Davida Ostřížka si pohotově poradil s dorážkou do odkryté brány. V závěru základní hrací doby už oba celky hrály opatrněji, a tak o vítězi duelu muselo rozhodnout nastavené prodloužení.

V 62. minutě dostali kohouti po faulu na Strapáče výhodnou přesilovou hru čtyři na tři. Domácí si vytvořili dobrý tlak při početní výhodě, ale stačilo jedno malé zaváhání a do brejku se dostal Lukáš Žejdl, který jednoduše přesnou střelou překonal Branislava Konráda. Bonusový bod si tedy odváží hosté.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Na začátek sezóny asi dobrý zápas. Kvalitní, vyrovnaný. V hodnocení první třetiny má soupeř pravdu. My jsme bohužel hrubě neproduktivní. Hrajeme dva zápasy a v obou jsme v šedesáti minutách vstřelili jen jednu branku. V tomto utkání jsme hráli dokonce dlouhou přesilovku pět na tři. Bohužel jsme nevstřelili branku a celý zápas jsme byli pod tlakem toho jednoho vstřeleného boleslavského gólu. Třetí třetina z naší strany byla nejlepší. S vypětím všech sil jsme vstřelili ten vyrovnávací gól, měli jsme i nějaké další šance. Bohužel se nám nepovedlo zvrátit to na naši stranu. V prodloužení zase přesilová hra čtyři na tři, obrovská šance, kterou jsme neproměnili a bohužel, byli jsme potrestáni. Blahopřeji soupeři. Musíme ale i poděkovat našim chlapcům, kteří bojovali a dřeli. Ten bod si určitě zasloužíme, ale musíme být více produktivní. Musíme více střílet a dávat více branek. Na jeden gól se prostě nevyhrává za tři body. To je velice těžké.