Report ze zápasu OLO vs. PCE (4:5)

4:5sn

(1:0, 1:1, 2:3 – 0:0)

HC Dynamo Pardubice

Úvodní třetina začala brzkým vyloučením Joshuy Jamese Máchy. Dynamo se dostalo do početní výhodu, kterou mohl využít Adam Musil, jenž nebezpečně tečoval kotouč v předbrankovém prostoru, ale Branislav Konrád byl pozorný, jako při ostatních šancích soupeře, a tak se Mácha vrátil až po kompletních dvou minutách. Na opačné straně se do šance dostal Jan Knotek, který parádně nasměroval kotouč před volnou branku Lukáši Klimkovi, jenže ten šanci zahodil. Na gól jsme si tedy museli počkat až do osmnácté minuty. Lukáš Kucsera totiž chytře přeposlal puk Daliboru Řezníčkovi před odkrytou branku a ten už nezaváhal. První dějství tak dopadlo lépe pro Hanáky.

Druhá část utkání začala pozdvižením na obou stranách. Úplně volný Matěj Paulovič gólmana Olomouce nepřechytračil, na druhé straně se zase činil gólman Dynama proti střele Jakuba Navrátila. Následně se dostal po chybě při rozehrávce k nebezpečné ráně Rostislav Olesz, ale Milan Klouček na poslední chvíli zareagoval. O pár chvil později už však bylo vyrovnáno. Na modrou čáru pas dostal Dennis Robertson jenž vyslal parádní střelu zápěstím a puk proletěl až za Konráda, jenž měl výhled zakrytý. Olomoučtí však dokázali kontrovat. V početní výhodě vypálil taktéž od modré čáry brutální dělovku Tomáš Dujsík. Pro pardubické mohlo být hůře, jen dvě minutky po této brance sudí nařídil proti svatyni Dynama trestné střílení. Joshua James Mácha se snažil Kloučka rozhýbat, ale ten jeho pohyb kopíroval a nájezd úspěšně zlikvidoval.

Třetí perioda nabídla doslova gólové hody. Zvláště 44. minuta byla neskutečná. Padly během ní totiž tři branky! Nejdříve Dynamo srovnalo po dorážce Matěje Pauloviče. O dvacet sekund později se dostalo do vedení, když bekhendem Konráda propálil Ondřej Rohlík. Na závěr této minuty ale přišla další branka Olomouce, kterou obstaral po samostatném úniku Jan Knotek. To nebylo ani zdaleka vše. Po dalších deseti minutách Olomouc opět otočila stav, když z pravého kruhu zápěstím Kloučka překonal Jan Káňa. Pardubice za méně než minutu vyrovnaly z přesilové hry, kdy střílel od modré čáry neskutečnou silou Anthony Camara a jeho puk skončil za Konrádem. Po bláznivé třetině tak na světelné tabuli svítil stav 4:4 a prodlužovalo se.

V prodloužení měl velkou šanci Robertson, a to dokonce ve vlastním oslabení. Vymíchal dva protihráče a šel do kličky, kterou ale Konrád odhadl a kotouč za sebe nepustil. V poslední minutě pak měla Olomouc k dispozici další trestné střílení, ale ani Knotek neuspěl. Nájezdy byly také velkým dramatem, protože skončily až v osmé sérii. Olomouc měla jednoho úspěšného střelce, který však skóroval dvakrát. Byl jím Lukáš Nahodil. Za dynamo se trefil Ondřej Roman a dvakrát Matěj Paulovič.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Nebylo to vůbec zlé. Ve druhé třetině byly po inkasovaném gólu trošičku problémy, ze kterých jsme se dostali. Skvělé bylo to, že jsme vlastně z nepříznivého stavu 2:3 zápas ještě otočili, bohužel jsme ho ale neudrželi. Myslím, že jsme si zasloužili vítězství, ale jak říkám, i tak to nebyl vůbec špatný zápas.