Report ze zápasu OLO vs. VIT (5:6)

5:6

(0:2, 2:2, 3:2)

Druhý zápas čtvrtfinále mezi Olomoucí a Vítkovicemi se odehrál na Olomouckém Zimním stadióně, kde bylo možno sledovat vyhrocenné utkání. Olomoučané vstoupili do zápasu s podmínkou výhry, poněvadž jinak by svojí letošní sezónu skončili právě tímto zápasem. Předešlé utkání v Ostravě zvládli domácí, kteří se po konečném skóre 5:4 pro Vítkovice ujali vedení série a do Olomouce přijeli ubránit svůj náskok.

Úvodní perioda patřila především Slezanům, kdy si dokázali vytvořit více šancí, a také se jim povedlo domácího Galušku dvakrát překonat. O první gól zápasu se postaral Adam Urban, jenž dostal z levého kruhu krásnou přihrávku od Richtára a po té se mu už podařilo překonat bezmocného Galušku.

Tlak hostů však pokračoval však nadále, a k tomu přispělo i vyloučení jednoho z Hanáků. Tuto početní výhodu Ostravané nevyužili a dokonce málem sami inkasovali, když se těsně před Kardinálem ocitl Martin Pěcha. Ten ovšem nedokázal hostujícího gólmana překonat, jelikož vstřelil puk přímo na hruď Kardinála.

Viktor Konečný dokázal navýšit skóre na dvě branky, když se dostal do samostatného úniku, jelikož jeden z domácíh obráncu jej nedokázal zachytit a hostujícímu útočníku se podařilo mezi betony překonat Galušku.

Druhé dějství odstartoval hned po dvou minutách hry, jelikož po tlaku Ostravanů se dokázal prosadit Matouš Vondál, kterému se podařilo doťuknout touš za zmateného Fajgla. O 12 minut později na stadiónu propukla eufórie. Domácí celek dokázal po mnoha pokusech překonat Kardinála, a to v početní výhodě. Dajčar dokázal přihrát mezi nohama obránce Josefu Podlahovi. Ten se poté postaral o první gól Olomouce v zápase.

Jenže hostům se podařilo opět ukočit. Domácí celek se dopustil ohruomné chyby v útočném pásmu, kdy jeden z olomouckých obránců nedokázal zachytit puk a do brejku se dostal Žemba. Po ukázkové přihrávce mezi kruhy dokázal vsítit Viktor Konečný touš přímo do levého růžku.

Domácí ale nezaháleli a okamžitě dali o sobě v podobě dalšího gólu znát. O dotahující gól se postaral Martin Pěcha, kterému se podařilo dostat touš za záda Kardinála. Hosté ale opět zahájili další dvacetiminutovku gólem. Před bránou Fajgla se ocitl Matěj Kučera, který se postaral o první gól Vítkovic při početní výhodě.

Olomouc ale odpověděla dvěma góly v podání Jakuba Galvase a Josefa Podlahy, který v zápase zaznamenal druhý gól. Avšak pár minut před koncem hrací doby se povedlo Hanákům srovnat skóre na 5:5, když se dokázal strefit Jan Janečko, který postavil diváky na nohy.

Avšak o postup Vítkovic do semifinále se postaral Matěj Kučera, který dokončil dílo v posledních 10 vteřinách.