Report ze zápasu OLO vs. SPA (4:3)

4:3sn

(0:0, 0:1, 3:2 - 0:0, 3:1)

HC Sparta Praha

Domácí se museli mít na pozoru už od úvodu utkání. Po čtyřiadvaceti vteřinách se do samostatného úniku dostal Horák, kterému do jízdy přihrál Kaše. Sparťanský centr ale nakonec neskóroval. V 5. minutě se před brankou Pražanů ocitl Knotek, který tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Brankář Neužil ale stihl včas zareagovat o vedení Olomouce nedovolil. Knotek se dostal do šance také v 9. minutě, ale tentokrát trefil pouze brusli obránce. O několik okamžiků později ale střílel od modré čáry Černý, ale Neužil projektil vyrazil. O minutu a půl později dostal přihrávku zpoza branky Řepík. Sparťanský kapitán následně vyslal na Lukáše prudkou střelu, ale hanácký gólman byl na svém místě, a kotouč pokryl. V 18. minutě se o slovo opět přihlásil Knotek, který se probojoval do samostatného úniku. Neužil mu ale puk vypíchl.

Ve 22. minutě dostal nahrávku do mezikruží Buchtele. Hostující útočník zamířil, vypálil, ale Lukáš vyškrábl lapačkou kus černé gumy nad branku. Ve 24. minutě si vytvořil skvělou šanci během početní výhody Krejčí. Olomoucká hvězda inkasovala přihrávku do prostoru pravého kruhu, odkud ihned vystřelila, ale Neužilovy reflexy neselhaly. Ve 29. minutě si z levé strany najel do útočného pásma Kunc. Forvard Mory vyslal střelu z levého kruhu. Neužil poté na chvíli ztratil přehled o tom, kde má puk. Vznikla tak několikavteřinový závar před brankou, ovšem bez kýženého gólu Hanáků. Ve 32. minutě příznivci v olomoucké hale branku viděli, ale na druhé straně kluziště. Tomáš Dvořák od modré vypálil dělovku, která Lukášovi prošla pod rukou, a Sparta vedla v polovině duelu 1:0. Ve 40. minutě zahrozil Chlapík, když střílel k zadní tyči, ale Lukáš předvedl úžasný zákrok ramenem.

Ve 43. minutě Sparta navýšila náskok na 2:0. Roman Horák si najel do předbrankového prostoru, kam se zrovna odrazil puk. Pražský centr následně dorazil kotouč pod betonem ležícího Lukáše. Fatální následky mělo nedorozumění mezi Lukášem a Rašnerem v pětapadesáté minutě. Střela trefila olomouckého brankáře, od něj se odrazila zpět do hry. Lukáš chtěl rozehrát, stejný záměr měl i přijíždějící Rašner. Na rozehrávce se ale nedomluvili, a dojíždějící Ladislav Zikmund puk dorazil do branky. Poté se ale začaly dít nevídané věci. Nejdříve v 56. minutě procedil Neužila kapitán Jiří Ondrušek, který našel skulinu u jeho bližší tyče. Poté na 2:3 snížil Jan Káňa, jnež na pravém kruhu skóroval z voleje. V 59. minutě dokonal fantastické vyrovnání sám David Krejčí, který parádně zavěsil pod horní tyč, a za stavu 3:3 tak putoval zápas do prodloužení.

V nastaveném čase se diváci rozhodnutí nedočkali. Následovaly tedy samostatné nájezdy. Ty zahájil skvělým gólem David Krejčí, který s ledovým klidem překonal Neužila. V následujících třech sériích se trefili ještě Lukáš Nahodil a Jan Káňa. Spartě nepomohla ani výměna brankáře, kdy Neužila vystřídal po Nahodilově úspěšném pokusu Cichoň. Olomouc tak v prvním letošním duelu proti Spartě brala dva body za neskutečný obrat 4:3 v závěrečných minutách.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): ,,My jsme určitě velkou dobu toho zápasu byli horším týmem. Špatně jsme bruslili, prohrávali jsme souboje, ale pořád jsme věřili a chtěli jít za vítězstvím. Nakonec se nám to vyplatilo a ten výsledek jsme otočili. Nebylo to ale podle našeho gusta. To museli pocítit i samotní hráči. Na druhé straně, ta nše hra bylo právě to odhodlání, jít za výhrou stůj co stůj a za tou hrou, kterou umíme. Jsem ,spokojený´, ale ta hra z naší strany se mi z celkového hlediska nelíbila. Nutno podotknout, že Sparta hrála velice dobře."