Report ze zápasu MBL vs. OLO (1:4)

BK Mladá Boleslav

1:4

(1:2, 0:0, 0:2)

Olomouc sice začala duel aktivněji, ale brzy se dostala pod tlak. Bruslaři totiž měli na začátku duelu přesilovou hru. Tu ze začátku nehráli nikterak přesvědčivě, přesto se posléze dostali do tempa, udrželi pásmo a Tomáš Knotek, který se dostal k odraženému kotouči, už měl jednoduchou úlohu a zasouval kotouč do prázdné branky. Nedlouho poté byl v šanci Vondrka, který měl dostatek prostoru, ale trefil jen boční síťku. Bruslaři se po gólu maličko stáhli a více než útočné akce byly k vidění souboje ve středním pásmu. Právě o to víc pak překvapila zpočátku nenápadná akce kohoutů, kteří ve třech zamířili do útoku a Aleš Jergl zblízka propálil Krošelje.

V pěkné šanci se šest minut před koncem první třetiny ocitl Flynn, který bekhendovou střelou zblízka sice olomouckého Lukáše překvapil, ale neprostřelil. Bruslaři měli v závěru první třetiny ještě druhou přesilovku, ale v ní si už nedokázali vypracovat takový tlak. Na jejím konci byl v dobré šanci Flynn, který mířil do horního růžku Lukášovy brány, ale olomoucký gólman jeho střelu vykryl ramenem. Olomoučtí po vypršení trestu Jana Jaroměřského ještě šlápli do pedálů a i když Švrčkovi střela od modré nevyšla, smutnit nemuseli. Bruslaři si v samém závěru svého soka nepohlídali a Olomoučtí 23 vteřin před koncem zvrátili duel na svou stranu, když Petr Strapáč po sérii ťukeců prostřelil Krošelje z bezprostřední blízkosti.

Olomouc vstoupila do druhé třetiny aktivně, hned na začátku byl ve slibné šanci hostující Knotek. Krátce na to putoval na trestnou Pláněk. Olomouc domácí celek pořádně zmáčkla, v závěru měl na holi tutovku Ostřížek, ale střela do prázdné mu nesedla a puk zamířil mimo. Domácí se rychle oklepali z tlaku a olomouckou defenzívu hodně zlobila čtvrtá lajna. Domácí se po zbytečném Bernadově faulu znovu oslabili. Hosty musela hodně mrzet nevyužitá šance Jana Knotka, který netrefil zívající bránu.

V polovině utkání už to bylo na tresty nerozhodně 2:2 a Hanáci opět litovali nevyužitých šancí. Střela Jana Knotka, kterému se na čepeli svezl kotouč, zamířila těsně vedle. Na konci přesilovky Strapáč přestřelil. Boleslav se následně sice vymanila z tlaku a snažila se s nepříznivým skóre něco udělat, ale Olomoučtí si dobře hlídali střední pásmo, což domácím dělalo velké problémy, aby mohli ohrozit bránu Jana Lukáše. V závěru třetiny se ještě ve velké šanci ocitl Klepiš, který přebruslil dva hráče, objel bránu a zakončoval k tyči, ale Lukáš se stihl přemístit.

Domácí se snažili na svého soka zatlačit, ale hosté byli v obraně dobře zformovaní. Boleslav měla šanci na vyrovnání, ale Pláněk se včas nezorientoval v nastalém zmatku na brankovišti a nedokázal kotouč dorazit za dezorientovaného Lukáše. Pokud se někdo z hráčů v zelenobílém dostal do pásma, prostor před Lukášem čistila hostující defenzíva. Zmar boleslavského útoku navíc korunovala třetí branka Hanáků. Petr Strapáč dostal na kruh přihrávku od Irgla a zakončil přesně. Vzápětí mohl snížit Musil, který střelou z otočky překvapil Lukáše, ale ten jeho pokus vykryl ramenem. Následná přesilovka domácím vůbec nevyšla.

S ubíhajícím časem se jen stupňovala bezradnost domácích útočníků. Ti dvě minuty před koncem odvolali svého maskovaného muže, ale Jan Lukáš už nechal svou bránu zamčenou. Jedna branka ještě ale přeci jen padla, David Šťastný vracel kotouč na Klepiše, ale ten jeho přihrávku už nečekal, a tak kotouč doklouzal až do odkryté klece. Branka byla připsána Petru Strapáčovi, který velmi kuriózně oslavil završil svůj druhý hattrick v sezóně.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Myslím, že jsme měli jen jednu dobře sehranou přesilovku a jinak jsme byli celý zápas horší. Olomouc zaslouženě vyhrála. Byli jsme bez šance, bylo jasné, kdo zápas ovládá a kdo ho vyhraje.