Report ze zápasu LIB vs. OLO (3:4)

Bílí Tygři Liberec

3:4p

(0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

V 5. minutě střetnutí si připsal první úspěšný zásah večera olomoucký gólman Branislav Konrád. Liberecký Klapka se díky povedené stahovačce dostal do ofenzivního pásma, a z vrcholu kruhu vypálil. O 40 vteřin později si domácí vypracovali další příležitost. Melanconovu trefu od modré čáry tečoval Vlach, ale projektil nakonec letěl těsně nad brankovou konstrukci. V 9. minutě zahrozili kohouti. Klimek poslal kotouč z rohu na volného Kuska, který pálil těsně vedle. V 11. minutě ale svěřenci koučů Jana Tomajka a Zdeňka Motáka otevřeli skóre, když přesně střílel Jan Švrček! Hanácký bek nejdříve vyslal střelecký pokus od modré, který ale ještě gólem neskončil. Jenže kusu černé gumy se opět zmocnili Hanáci. Po Burianově přihrávce pálil Švrček znovu, a tentokrát slavil branku na 0:1! V poslední minutě první třetiny se zkoušel od modré prosadit Filippi. Konrád jeho střelu vyrazil před sebe, odkud dorážel Zachar, který ale trefil jen ležícího gólmana hostů.

Tygři vstoupili do druhé třetiny v aktivnějším stylu. Ve 21. minutě vybídl Filippi přihrávkou do mezikruží ke střele Birnera, který zakončil z první, jenže puk skončil na hrudi olomouckého strážce klece. Ve 27. minutě hráči Liberce srovnali. Klapka se nejdříve natlačil do brankoviště, kde ho ale Konrád vychytal. Poté se ale projektil odrazil k Melanconovi, který ho poslal zpět před hanáckou klec, odkud ho protlačil za brankovou čáru Petr Jelínek, a stav byl 1:1. Ve 35. minutě se vedení opět ujali kohouti. Jakub Navrátil se dostal do útočného pásma, načež vrátil puk dozadu na Bambulu. Ten Navrátilovi kotouč nahrál opět dopředu k pravé straně, a olomoucký forvard hbitou střelou poslal z bezprostřední blízkosti touš ke vzdálenější horní tyčce, čímž zvýšil skóre na 1:2. To ale nebylo vše! Po několika desítkách vteřin zvýšil na 1:3 Lukáš Nahodil, který obdržel nahrávku do mezikruží, odkud přesně zamířil.

Ve 44. minutě se v útočném pásmu uvolnil Vlach, který si od mantinelu sjel až před branku soupeře. Konrád ale jeho pokus z pravé strany vystihl, a snížení stavu se nekonalo. V následujících minutách měli výrazně více ze hry Olomoučtí, když si dokázali udržet puk na svých hokejkách, a soupeře k ničemu nebezpečnému nepustili. V 49. minutě se skrz několik libereckých hráčů prokličkoval Kunc, až byl nakonec sám před brankou. Kus černé gumy ale Kváča vyrazil pryč. V 53. minutě ale domácí snížili na 2:3. Vlach pobídl nahrávkou na pravý kruh Adama Klapku, a ten se přesně mířenou střelou trefil na zadní tyčku, od které se touš odrazil do sítě. Neuběhla ani minuta, a stav byl nerozhodný! Birner našel v mezikruží Tomáše Filippiho, který ranou překonal blokující hráče a vyrovnal na 3:3.

Na začátku prodloužení se hráči zpod Ještědu usadili v útočném pásmu, ale Konráda nijak výrazně neohrozili. V 64. minutě ale kohouti rozhodli o své výhře, a o bodu navíc nerozhodl nikdo jiný než David Krejčí, který dostal puk do jízdy a před brankou přesně zakončil. Pro největší hvězdu Olomouce se jednalo už o 17. branku v letošní základní části. Mora tak porazila Liberec 3:4 po prodloužení, a nad Tygry slavili už čtvrté vítězství v řadě.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): „Věděli jsme, že nás čeká těžký a urputný soupeř. Chtěli jsme do utkání vstoupit co nejlépe. Myslím si, že se nám to povedlo, ale bohužel jsme dostali první gól. Ten nás opařil. Od druhé třetiny jsme chtěli zvýšit tlak do brány. To se nám dařilo, jenže jsme hned po vyrovnávací brance znovu dvakrát inkasovali. Před třetí částí jsme si řekli, že šance přijdou a že se můžeme do duelu vrátit. Tým si za tím šel, střídačka žila. Zaslouženě jsme prorazili olomoucký obranný val, ale k naší smůle jsme si nevybojovali ten druhý bod.“