Report ze zápasu OLO vs. CEB (3:1)

3:1

(1:0, 1:1, 1:0)

Banes Motor České Budějovice

Na začátku 4. minuty se dopředu dostával Čachotský, kterého fauloval Rutar. České Budějovice ale na svou první přesilovku nebudou vzpomínat v nejlepším, poněvadž v oslabení se za domácí kohouty trefil Jan Bambula, jenž využil zablokované rány Šenkeříka, hostujícího hráče si následně obhodil a bekhendem poslal touš mezi betony brankáře - 1:0. V 10. minutě měli svěřenci trenérů Tomajka a Žabky k dispozici početní výhodu, tu ovšem nevyužili.

V rámci první periody zahrozil i Nahodil, jehož bekhendová přihrávka přes brankoviště hledala Navrátila, avšak Strmeň se rychle stačil přemístit. Ani ne o dvacet vteřin později se o podobnou věc pokoušel Káňa, nicméně finální fáze ani v tomto případě přesná nebyla. Kohouti pokračovali tlakem, Motor se bránil s obtížemi. Krátce před druhou přesilovkou domácích tvrdě střílel Kunc, jemuž nabil Bambula, ale Strmeň touš ukryl na hrudi. České Budějovice zahrozily na konci první části, kdy Sedláček musel likvidovat nepříjemný projektil Přikryla.

Na začátku druhé třetiny byly k vidění drobné šarvátky. Mezi nimi se ke střele dostal Vráblík, ale olomoucký gólman byl v pohotovosti. Následně se o skvostnou přihrávku přes šíři kluziště postaral Čachotský, jenž uvolnil Bindulise, ale ten si na Sedláčkovi vylámal zuby. Motor v prvních deseti minutách prostřední dvacetiminutovky byl aktivnějším týmem, ale branku nedal ani při pokusu obránce Šenkeříka. Kohouti hráli posléze přesilovku, ve které se připomněl Ondrušek, jehož střelu se snažil dorážet Knotek, jenže Strmeňův beton zasáhl včas.

Početní výhodu si zahráli také hokejisté v modrých dresech. Nejprve na brankovišti hrozil Dzierkals, Sedláček ale levým betonem vyrazil, kotouč se však hned poté dostal na levý kruh, odkud velezkušený Gulaš napálil levou tyč svatyně kohoutů. Přece jen se hosté dočkali branky, když se před Sedláčka nádherně protáhl Tomáš Čachotský - 1:1. České Budějovice sice byly po vstřelení vyrovnávací branky aktivní, ale poslední slovo ve druhé třetině měli Hanáci. Jan Knotek si v 39. minutě navedl kotouč na vrchol pravého kruhu a nádherně zavěsil pod horní tyč - 2:1.

Více než tři minuty po začátku třetí třetiny prokázal svou kvalitu Lukáš Pech. Obtočil se okolo olomoucké klece, ale výtečný přesun Sedláčka nebezpečí zastavil. O chvíli později se v útočné třetině usadili Hanáci. Do kvalitní pozice si najel Knotek, jehož rána orazítkovala tyč. V následujících minutách domácí kontrolovali své vedení, růžky vystrčili díky spolupráci mezi Knotkem a Andělem, kteří si rychle předali kotouč, ale rána prvně jmenovaného byla zablokována.

Zhruba čtyři minuty před závěrečnou sirénou zamířil na trestnou lavici Chlubna, Mora dvě minuty především držela kotouč a snažila se hosty nepustit do šancí. Sedmdesát vteřin před koncem už hráli hosté bez brankáře a výhru Olomouce zpečetil gólem do prázdné klece Michal Kunc - 3:1. Hanáci tak před první reprezentační pauzou mají na kontě 33 bodů.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Dobře jsme začali. První třetina byla z naší strany dobrá. Ve druhé třetině tam bylo mnoho přerušení, trošku jsme z toho vypadli. Budějovice si vytvořily několik šancí, ale Kuba Sedláček nás podržel. Soupeř pak vyrovnal na 1:1, avšak gól před koncem druhé třetiny byl pro nás strašně důležitý. Trošku nás uklidnil, třetí třetinu navíc kluci odbojovali. Bylo to těžké utkání, poněvadž soupeř hrál výborně.“