Report ze zápasu OLO vs. VIT (6:5)

6:5

(1:0, 1:3, 4:2)

Olomoucká sedmá třída nastoupila v neděli 16. 2. na domácím stadionu proti Vítkovicím. Utkání bylo přímým soubojem o průběžné druhé místo tabulky ligy mladších žáků C.

Do zápasu lépe vstoupili Hanáci, když se ve čtvrté minutě ujali vedení gólem Matěje Pekaře. Na domácích byla znát delší zápasová pauza a v první třetině tak byla k vidění spíše bojovnost než pohledné akce. Výborným výkonem a několika fantastickými zákroky se prezentoval olomoucký brankář Standa Žbánek, i díky tomu zůstalo skóre po první části 1:0.

Druhá dvacetiminutovka vyzněla pro Vítkovické, kteří v ní domácí přestříleli v poměru 19:10 a přes další výborné zákroky olomouckého gólmana otočili třemi góly průběžný výsledek. Tři sekundy před sirénou se ale podařilo snížit opět Matějovi Pekařovi a hráči tak odcházeli do kabin za stavu 2:3.

Začátek třetí třetiny nevyšel domácím podle představ, soupeř dvěma rychlými góly zvýšil svůj náskok na tři branky a ve 44. minutě se zdálo, že o výsledku je rozhodnuto. Po změnách ve složení jednotlivých formací se ale Tomáši Navrátilovi hned za další tři vteřiny podařilo snížit a domácí zaveleli k velkému obratu. Hra v jejich podání nabrala spád, soupeře předčili v bruslení a přehrávali pěknými kombinacemi. To se projevilo i na skóre, když Matěj Pekař zkompletoval hattrick a následně Andrej Hebar v 53. minutě vyrovnal.

To však už vzhledem k vývoji utkání a aktuálnímu poměru sil Olomouckým nestačilo. Zhruba dvě minuty před koncem si trenér Kamil Přecechtěl vyžádal oddechový čas a po taktické poradě se domácí nadechli k závěrečnému náporu. Ten byl korunován úspěchem, když v čase 58:43 vstřelil Tomáš Navrátil vítězný gól.

Kohouti se tak v tabulce bodově na druhém místě dotáhli na svého soupeře, přičemž mají odehráno o zápas méně. Ani po jarních prázdninách tak nepřišli o svou letošní ligovou neporazitelnost. Naposledy ve své soutěži prohráli 7. prosince s Frýdkem-Místkem. Během ledna se jim podařilo porazit mimo jiné i vedoucí Třinec a silný Šumperk. Na přelomu roku vyhráli také turnaj ve slovenské Skalici.