Report ze zápasu KOM vs. OLO (4:1)

4:1

(2:0, 1:1, 1:0)

V 8. minutě vybídl Haščák přihrávkou do samostatného úniku Pavlíka. Brněnský hráč to na Sedláčka zkusil v rychlosti bekhendem, ale neuspěl. Ve 12. minutě se skóre otevřelo, nicméně důvod k radosti měli domácí. Všechno začalo v útočném pásmu Olomouce. Krejčí na modré vyslal nahrávku na jednoho ze spoluhráčů, ale tu vystihl Krištof, který se následně vydal směrem k Sedláčkově brance. V přečíslení pak poslal kotouč na Andreje Kollára, který ukončil dvouzápasovou neprůstřelnosti hanáckého brankáře. Kometa tak vedla 1:0. Druhý gól bíločervení inkasovali v 16. minutě. Holík během početní výhody našel na levém kruhu Haščáka, který okamžitě vyslal prudkou přihrávku až k brankovišti, odkud doklepnutím do branky zvýšil na 2:0 Martin Zaťovič. V 19. minutě nahodil na branku nenápadnou střelu Mueller, ale gólman Hanáků zůstal klidný.

Na kohoutech šlo od první vteřiny prostředního dějství vidět, že chtějí co nejdříve vyrovnat. Už po 18 vteřinách pálil z levého křídla Káňa, ale jeho střela se odrazila do ochranné sítě. O 20 sekund později si do mezikruží najel Kollár a zkusil to na hostujícího gólmana podruhé v utkání. Sedláček si ale tentokrát s jeho pokusem poradil. Ve 23. minutě se mohla gólově prosadit největší olomoucká hvězda Krejčí. Jeden z nejlepších centrů světa ale narazil na pohotový Tomkův beton. Ve 29. minutě obdržel nahrávku po vhazování k pravému mantinelu Rašner. Pětadvacetiletý zadák to na Tomka zkusil střelou tahem, ale gólman Komety neinkasoval ani tentokrát. Ve 31. minutě se puku v útočném pásmu zmocnil Krištof, který nahrál na modrou Radku Kučeříkovi. Mladý bek poté vypálil a zvýšil na 3:0. Ve 38. minutě vykřesal naději Jan Káňa, který vzal puk nepozornému Hollandovi. Následně ho olomoucký útočník dopravil povedenou kličkou do sítě a snížil na 3:1.

Ve 46. minutě předvedl Holland velice nesportovní gesto. V plné rychlosti atakoval loktem do hlavy o pětadvacet kilo lehčího Bambulu, který byl navíc bez puku. To ale kanadského obránce nezajímalo, a tvrdou ranou knokautoval olomouckou naději. Mladého kohouta šel okamžitě mstít Káňa, který se ihned pustil pěstmi do Hollanda. Nakonec ale sudí zákrok domácího beka nevyhodnotili jako faul, a tak se dále hrálo pět na pět. Ve 49. minutě naproti tomu jela Kometa trestné střílení. Na starosti si ho vzal Holík. Ten se snažil Sedláčka vymíchat, ale olomoucký brankář nedal díky svému ledovému klidu Holíkovi sebemenší šanci. V 55. minutě se před brankou sám ocitl Rákos. Už měl před sebou odkrytou branku, ale Sedláček se parádně natáhl, a bruslí zamezil čtvrtému gólu Komety. Ten ale nakonec přišel, když Luboš Horký dopravil v 59. minutě kotouč do prázdné branky, čímž upravil stav na 4:1.

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): „Ještě než začnu hodnotit průběh zápasu, tak bych se chtěl vrátit k tiskové konferenci po zápase proti Kladnu v Chomutově, kde jsem použil jeden nevhodný výrok pronesený v emocích po utkání, a za něj bych se chtěl omluvit. Tímto se tedy za něj omlouvám. Určitě nebyl namířen proti žádné nemocnici ani obyvatelům, to v žádném případě. Mrzí mě to, bylo to nevhodné. Co se týče samotného duelu, tak ten byl pro nás velmi atraktivní z hlediska soupeře. Přijel tým, který hraje velice kompaktní a urputný hokej. Věděli jsme, že nás čeká hodně těžká práce. Poctivě jsme se na to připravovali a jsme rádi, že se nám povedlo zvítězit."