Report ze zápasu FRM vs. OLO (5:6)

HC Frýdek-Místek

5:6

(2:1, 3:2, 0:3)

První gól Olomoučtí obdrželi po nechytatelné střele od modré v čase 01:41. Druhý gól dostali při vlastní přesilovce 5 na 4. Vzápětí v páté minutě však korigovali na 2:1, gól vstřelila Adéla Zembolová. To bylo z branek v této třetině vše. Koncem první třetiny mladí kohouti soupeře herně předčili, ale gólové šance z toho nebyly.

Odehrálo se 12 vteřin ve druhé třetině a hned Frýdek-Místek vstřelil gól. O dvě minuty později Honza Musil dal krásný gól z dálky po ledě. Nyní Olomoučtí prohrávali 3:2, a to již bylo lepší. Ale v čase 26:10 přišlo vyloučení, domácí využili výhodu a dali na 4:2. Olomouc špatně střídala, domácí jeli sami ve třech na branku, ale gól nedali. V čase 27:00 Olomouc opět potrestána vyloučením a to za mnoho hráčů na ledě. V 27:55 domácí mužstvo využilo početní převahu a zvýšilo už na 5:2. Jak se později ukázalo byl to jejich poslední gól. Za tohoto stavu si mužstvo Olomouce vzalo oddechový čas. V čase 35:00 přišlo další vyloučení hostů, ale Adéla Zembolová při vlastním oslabení a ze své “parkety” po pěkné přihrávce od Honzy Púra dala výstavní gól. V závěru třetiny si kohouti ještě zahráli přesilovou hru, ale bez úspěchu.

Čas 42:30 a Adéla Zembolová po samostatné akci, krásná střela a gól na 5:4. Olomouc byla zase ve hře o dobrý výsledek. A znovu Adéla se po chybě obrany domácích dostala k puku, vstřelila gól, a bylo vyrovnáno, 5:5. Jen krátce předtím přitom domácí zasypali kohouty střelami a Mariana Weissová musela svůj tým podržet. Krátce po vyrovnání následoval samostatný útok Frýdku, ale vše dobře dopadlo. Rozhodnutí tak přinesla rychlá olomoucká akce, Adéla Zembolová přihrála Dominiku Drábkovi, ten nezaváhal a dal na 5:6. Domácí hráli potom jednu minutu powerplay, ale neúspěšně. Kohouti tak měli ještě šanci zvýšit skóre, ale puk těsně minul prázdnou branku.

SHRNUTÍ: Olomoucká 6.třída si tedy veze z Frýdku-Místku zasloužené vítězství. Podařilo se otočit nepříznivý stav, kdy kohouti prohrávali 5:2. Oddechový čas ve 28. minutě, který si vyžádal olomoucký trenér měl určitě na hráče pozitivní vliv. Konečná výhra Olomouce je zásluha celého mužstva, ale asi nejvíce se na tom podílela druhá lajna. Adéla Zembolová měla dnes svůj velký den, 4 góly a přihrávku, to otočilo celý zápas. Někteří místní fanoušci říkali: „Příště ji nechte doma, protože to byla ona, která nám to utkání prohrála."