Report ze zápasu OLO vs. PCE (3:2)

3:2

(0:1, 1:0,1:0)

HC Dynamo Pardubice

První šanci v utkání zaznamenal Bambula, jenž to vzal na sebe v přečíslení tři na jednoho, pardubický gólman jeho prudkou střelu z pravého kruhu vyrazil do ochranné sítě. Zanedlouho přišla příležitost pro Klimka, kterého hledal křižným pasem Navrátil, jeho přihrávku mu však Frodl vypíchl, čímž zamezil dorážce do úplně odkryté klece. Poté se poprvé ukázalo také olomoucké duo Káňa - Krejčí, po přihrávce zpoza brány prvního zmiňovaného pálil exbostonský forvard těsně vedle brankové konstrukce.

V polovině úvodní třetiny zahrozilo také Dynamo, při zmatku před Konrádem se ale hostům dostat kotouč za brankovou čáru nepodařilo. Hned nato si Pardubice zahrály úvodní přesilovku. V čase 13:15 se po rychlé kombinaci dostal ke střele David Cienciala, olomoucký brankář přes zacloněný výhled jeho pokus od modré do pravého růžku klece vůbec neviděl.

Vzápětí mohli jít hosté již do dvoubrankového vedení, přečíslení dva na jednoho však perfektně zneškodnil Černý obětavým skokem do přihrávky. Pardubice pokračovaly v tvrdém i nadále, Kolář našel volného Poulíčka mezi kruhy, Konrád si s jeho prudkou střelou poradil. V závěru prvního dějství dostala Olomouc k dispozici početní výhodu, tu však přerušila přestávka.

Na začátku prostřední části hry pálil v přesilovce Ondrušek, jeho tvrdý projektil proletěl jen těsně vedle pravé tyče. Ve 26. minutě se Krejčí prokličkoval do prostoru mezikruží, odkud vyslal perfektní pobídku na Michala Kunce, který ránou z první vyrovnal stav utkání. Obrovskou šanci si připsal Rašner, jenž se snažil usměrnit puk do odkryté klece, Frodl se ale stačil včas přesunout. Do vedení mohl Hanáky poslat Bambula, jenž dorážel Knotkův pokus z modré, brankář Dynama proti jeho střele vytáhl bleskový zákrok betonem.

Konec druhé dvacetiminutovky přinesl další obrovskou příležitost Mory. Nahodil se elegantně protáhl kolem obou beků Dynama a po bekhendové stahovačce překonal také pardubického gólmana, avšak kotouč se zastavil o tyčku, od které se odrazil zpátky před brankoviště. Tam nejprve bojoval Krejčí, kotouč však zasáhnout nedokázal. Úspěšnější byl Káňa, po jeho doklepnutí ale puk bránu minul. Hned nato nastřelil Rašner brankovou konstrukci.

V čase 43:27 vypadlo brankáři Pardubic nahození Buriana, kterého se zmocnil Peter Lichanec, jenž bekhendovou dorážkou nad Frodlovu lapačku poslal Hanáky poprvé v klání do vedení. Na druhé straně orazítkovala Košťálkova pumelice horní tyč Konrádovy svatyně. Zanedlouho to v plecharéně zazvonilo znovu, když se k střele z levého kruhu dostal Kousal.

Chyběly pouhé tři minuty do závěrečné sirény, když se podařilo Janu Kolářovi usměrnit střílené nahození Říčky za Konrádovy záda. Do konce zápasu zbývaly čtyři vteřiny a domácí měli vhazování v útočné třetině. To se podařilo Krejčímu vyhrát, lídr olomouckého bodování okamžitě postrčil kotouč na Davida Škůrka, který ránou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Pardubice se už k žádné střele nedostaly, Hanáci tak slaví nejen vítězství 3:2, ale také zajištěný postup do předkola play-off.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Tak určitě vyrovnané utkání. My jsme čekali, že Pardubice po sérii proher budou velice dobré, což se taky potvrdilo. Dobře bruslily a vyhrávaly osobní souboje, měly tam i šance, ale my jsme na to byli připravení a myslím, že jsme na ně dobře odpovídali. Měli jsme i vyložené šance, bohužel se nám je proměnit nepodařilo. Ve třetí třetině, když jsme vedli 2:1, nás soupeř zatlačil, zazvonily tam dvě tyčky. Odvrátili jsme ale vyrovnací gól. Důležité bylo, že jsme vyhráli vhazování, Krejčí to sehrál parádně na Káňu a ten to jen přistrčil našemu hráči, který má nejtvrdší střelu. Já jsme rád za tři body, já jsem rád za předkolo a teď můžeme jít s otevřeným hledím do dalších soubojů, které budou pro diváky velice přitažlivé. Dnes sice nebyla plná hala, ale oni byli tím hracím motorem pro nás. Byli výborní a já jim za to děkuji.“