Report ze zápasu KVA vs. OLO (3:2)

HC Energie Karlovy Vary

3:2

(1:0, 2:0, 0:2)

V úvodních dvou střídáních byli hosté docela aktivní, jenže ve 3. minutě Západočeši poprvé skórovali. Martin Kohout si najel do předbrankového prostoru a přesně k zadní tyči usměrnil pobídku Redlicha – 1:0. O chvíli později zamířil na trestnou lavici Škůrek, Hanáci ale těžké chvíle přežili, ačkoliv dvě střely Koblasy byly velmi nepříjemné. Zhruba v polovině první periody se celek z Hané nadechl, když v rychlém sledu pálili Kunc s Navrátilem a mezi těmito dvěma akcemi se tečí těsně mimo tři tyče prezentoval Ondrušek.

Na začátku 13. minuty sice hosté tlačili, do úniku se ovšem dostal Beránek, který ale prostor nad lapačkou Sedláčka nenašel. Ještě před první sirénou se dvakrát připomněla dvojice Káňa – Nahodil, jenže bylo to bez gólového efektu. Káňa nejprve našel spoluhráče mezi kruhy, načež Nahodil po rychlé kličce střílel bekhendem. O chvíli později si oba útočníci prohodili role, přihrávku zpoza brány však olomoucká devítka promáchla.

Zkraje druhé části zaútočil Koblasa, jehož samostatný únik nebyl dotažen do zdárného konce. Domácí se však radovali hned poté, kdy sražená přihrávka vyplavala před Tomáše Redlicha, jenž přesně umístil kus černé gumy do branky – 2:0. Do velké šance se dostal Olesz, v přečíslení vystřelil, avšak rameno brankáře Lukeše se činilo. Snížit mohl také Ondrušek, jehož teč ale zůstala mezi betony karlovarského gólmana. Pár minut před koncem druhé části dal západočeský celek třetí gól. Aktivní Martin Kohout velmi pohotově tečoval střílené nahození obránce Havlína – 3:0. Defenzíva kohoutů rázem nestíhala a sedm sekund před sirénou ujel ještě jednou Koblasa, ani tentokrát ale na Sedláčka nevyzrál.

Do třetí třetiny se do olomouckého brankoviště postavil Jan Lukáš. Ten napoprvé musel řešit střelu Havlína z kruhu, ale bez větších problémů si poradil. Ve 46. minutě Mora snížila. Jan Bambula se dostal k odraženému kotouči a pěknou střelou mezi betony překvapil Lukeše - 3:1. Hanáci byli najednou všude rychleji a o tři minuty později byli odměněni znovu. Ovšem nutno poznamenat, že s velkou dávkou štěstí. Střela Petra Strapáče od mantinelu se od obránce odrazila za bezmocného karlovarského muže v masce - 3:2.

Poté se však Energie zvedla a velkou šanci na zkompletování hattricku měl Kohout, naštěstí pro hosty ale branku Lukáše netrefil. V 55. minutě si klepl o přihrávku před brankovištěm Nahodil. Kotouč po několika odrazech vyplaval k zadní tyči, kde byl ale před Kuskem pohotovější obránce, jenž odpálil hrací předmět co nejdále od branky. Ve chvíli, kdy se Lukáš už chystal na střídačku, se do úniku dostali Beránek s Černochem. Střílel druhý jmenovaný, ale gólman Mory si poradil. Padesát vteřin před třetí sirénou hosté hráli powerplay, vyrovnávací branky se ale ani přes velký tlak nedočkali.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, celou dobu jsme plnili to, co jsme hráčům říkali. Byli jsme zodpovědní a disciplinovaní. Neudělali jsme fauly, což nás před pauzou trápilo. Ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali nedůrazem před bránou a vlastním gólem, ale věřili jsme tomu, že to dotáhneme do vítězného konce. Jsme strašně rádi za tři body.“